Abla-kardeş üniversitede aynı bölümü dereceyle bitirdi

Abla-kardeş üniversitede aynı bölümü dereceyle bitirdi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mimarlık Fakültesi’nde okuyan  23 yaşındaki Esra Şahin okuldan bölüm birincisi, 22 yaşındaki kardeşi Seda Şahin ise bölüm ikincisi olarak mezun oldu

22 Haziran 2017, Perşembe 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mimarlık Fakültesi bu yıl ilk mezunlarını verdi. Okulun ilk mezunları CÜ Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle diplomalarını alırken okuldan bölüm birincisi olarak mezun olan Esra Şahin ile bölüm ikincisi olarak mezun olan kardeşi Seda Şahin dikkat çekti.

Okulu dereceyle bitiren iki kardeş diplomalarını CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazire Özgen Erdem’in elinden aldı. Sivas Mimarlar Odası Başkanı Serdar İnce ise okulu dereceyle bitiren iki kardeşe plaket verdi.

'BÖYLE BİR SONUÇ BEKLEMİYORDUM'

2012 yılında Erzincan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni kazandığını ve burada bir yıl İngilizce eğitimi aldıktan sonra Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne geçiş yaptığını belirten Esra Şahin, "Bir sene hazırlık okumuştum dışarıda, sonra kardeşimle aynı sınıfa düştük burada. Yani aramızda çok az fark var. Çok zor bir dönem geçirdik. Aynı zamanda çalışma hayatı da bizi yıprattı ama çok şeyler de kattı. Böyle bir sonuç beklemiyordum. Ben bölüm birincisi oldum, kardeşim bölüm ikincisi oldu. Aynı evde böyle bir başarıyı hesap etmemiştik, zaten hesap olsa belki olmazdı. İnşallah bana ve kardeşime hayırlı olur" dedi.

Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt