ABN Amro sanal oyunla işe alacak

Hollandalı ABN Amro, bir artırılmış gerçeklik oyunu için senaryoda en başarılı olan adayları istihdam edecek

11 Haziran 2018, Pazartesi 13:39
A A
ABN Amro sanal oyunla işe alacak

Amsterdam merkezli banka ABN Amro, çalışan adaylarına ulaşmak ve dikkat çeken yetenekleri bünyesine katmak için ilginç bir çalışmaya imza atıyor.

Bir artırılmış gerçeklik oyunu hazırlayan banka, hazırlanan senaryo doğrultusunda başarılı olacak dijital yetenekleri şirkete kazandırmayı hedefliyor.

Banka tarafından hazırlanan artırılmış gerçeklik oyununda hikaye 2028 yılında geçiyor. Oyunda katılımcılardan, paranın tamamen dijitalleştiği ve finansman ihtiyacının “The Lantern Wallet” adlı akıllı bir sözleşme aracılığıyla karşılandığı bir dünyada, kurgusal bir gelecek yaratarak ve teknik becerilerini kullanarak oluşacak ekonomik kaosu önlemeleri isteniyor.

İLK KEZ BİR KONFERANSTA TANITILDI

Senaryoya göre kaos, tüm dünyada insanların bir korsanlık olayı nedeniyle kripto paralara erişememesi sonucu ortaya çıkıyor. Oyuncular, başarılı olmak için yaşanan mali çöküşü, bilgi güvenliği ve blockchain gibi teknolojileri kullanarak çözmek zorunda.  

ABN Amro’nun "The Lockdown" adlı artırılmış gerçeklik oyunu, ilk kez Hollandalı teknoloji blogu TNW’nin bir konferansında kullanıcılara sunulmuştu.

Dev ekranda beliren ve maymun maskesi takan bir hacker, doğrudan seyirciye konuşarak onları mobil oyunu indirmeye ve oyuna katılmaya davet etmişti.

Business HT

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.