Aç karnına tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken gıdalar

Özellikle kahvaltıda seçmiş olduğunuz gıdalar günün geri kalanında harcayacağınız enerji hakkında önemli yol göstericidir. Aç karnına tüketeceğiniz yiyeceklere dikkat etmediğiniz takdirde gün içerisinde zorluk yaşayabilirsiniz. İşte aç karnına tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken besinler…

10 Ekim 2019, Perşembe 11:54
A A

Özellikle aç karnına normalden çabuk tüketebileceğimiz ve sağlıksız olan besinleri tercih ederiz. Ancak bu durum oldukça yanlıştır ve aç karnına tüketilecek olan yiyeceklere özellikle dikkat etmemiz oldukça önemlidir. Ayrıca, besinlerin vücudunuz için hangi yararları olduğunu ve hangi vitamin ve mineralleri size verdiğini düşünmeniz gerekir. Aç karnına ne yemeniz ve ne yememeniz gerektiği konusunda net bir fikriniz yoksa haberimizin detaylarını okumaya devam edin.

Aç karnına tüketimesi gereken yiyecekler 

Yumurta:

Yumurta:

Yumurta aç karnına tüketilmesi gereken en doğru besindir. Aç karnına size sağlıklı bir protein kaynağı sunar. Bir tencerede haşlayabilir, kızartılmış ya da çırpılmış olarak yiyebilirsiniz. Ancak bunları yaparken kullandığınız yağları daima düşük seviyede tutun.

Ceviz

Ceviz

 

Ceviz selenyum açısından oldukça zengindir. Mide asidini dengeler ve boş mideye tüketilmesi gereken o doğru besinlerden bir tanesidir.

Papaya

Papaya

Bu meyvenin papain adlı bir enzimi vardır. Papain, iyi sindirimi destekler ve kolon kanserine yakalanma riskini azaltır. Ayrıca, lif, E ve C vitaminleri bakımından zengindir. 

Aç karnına asla tüketilmemesi gereken besinler

Aç karnına asla tüketilmemesi gereken besinler

Domates mide asidini arttırmaktadır. Aç karnına domates tüketilmesi mide sağlığı açısından oldukça sakıncalıdır. 

Çay ve kahve

Çay ve kahve

Aç karnına çay içmek mide bulantısına ve mide rahatsızlığına neden olabilir. Kahve ise midenizin asidini artırma eğilimindedir. Bu, mide ekşimesi ve gastriti daha da kötüleştirir.


Hamur işi

Hamur işi

Sabahın erken saatlerinde hamur işi tüketmek hem karaciğer yağlanmasına hem de gün içerisinde kan şekerinizin aniden düşmesine neden olacaktır. 

Sıradaki haber yükleniyor...