Önceki Fotolar

Acemi çapkın

MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... https://twitter.com/askdoktoruInstagram: askdoktoruu

16 Nisan 2016, Cumartesi 19:00
A A

SENEYE BİR DAHA NİSAN'DA ADANA'DA Yok böyle bir şey! Adana'daki Portakal çiçeği Karnavalı'ndan söz ediyorum. Bir şehir, bir etkinliği bu kadar sahiplenebilir mi? Bir şehrin halkı, karnaval coşkusuyla kendini sokaklara böylesine atabilir mi? Bir şehrin halkı, her yıl “Nisan'ın ilk haftası gelse de karnavalımız başlasa” diye bekleyebilir mi?

Adana, Türkiye'nin bence en güzel etkinliğine sahip şehri oldu. Ben de karnaval zamanının gelmesini her yıl iple çekiyorum. Ama karnavalın bu kadar güzel olmasını sağlayan perde arkasındaki isimleri anmadan geçemeyeceğim. Başta hayalini gerçekleştirerek bu karnavalı hayata geçiren TOYOTASA'nın Adanalı Genel Müdürü Ali Haydar Bozkurt... Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü...

Destek veren tüm ilçe belediyeleri... Adana Ticaret Odası... Taşın altına elini sokan kişi ve kurumlar bunlar. Bir de yüzlerce misafiri her türlü kaprislerine rağmen kusursuz karşılayan, işin haber ve halkla ilişkiler kısmını mükemmel ötesi bir şekilde yapan Message İletişim'i unutmamalı. Sevgili Taçnur, sevgili Cem, sevgili Nilgün ve bu yıl Adana'da olmasa da her zaman yanımızda bulunan sevgili Ayhan... En büyük teşekkürü siz hak ediyorsunuz.

öZGECAN'IN RUHU HUZUR BULDU MU? özgecan Aslan'ı vahşice katleden minibüs şoförü Suphi Altındöken cezaevinde öldürüldü. Ben her durumda ve koşulda hukukun uygulanması taraftarıyım. Ama bu cinayete üzülen bir tek kişi bile görmedim. Hatta bizim POSTA da “Bu cinayete hiç kimse üzülmedi” diye başlık attı. Cinayetin çok derin bağlantıları olduğuna eminim. O silah o cezaevine, sadece bir gardiyanın yardımıyla sokulamaz. Bunlar elbette aydınlatılacaktır. Peki katilin ölümüyle özgecan'ın ruhu huzur buldu mu? Benim cevabım “Hayır” olacak.

özgecan'ın ruhu ne zaman huzur bulur biliyor musunuz? Bu ülkede erkekler kadınları birer seks objesi olarak görmemeye başladığı zaman. Bu ülkede erkekler namus kavramını sadece kadınların üzerine yıkmamayı öğrendikleri zaman. Bu ülkede kadınlar, gece saat kaç olursa olsun özgürce ve korkmadan evlerine dönebildikleri zaman. Bu ülkede iki kişi arasındaki ilişki tabu yapılmaktan çıkarılıp hayatın doğal bir olgusu olarak kabul görmeye başladığı zaman. Bu ülkede taksi ve minibüs şoförleri arabaya tek başına binen kadınları 'rahat kadın' olarak görmedikleri zaman. Bu ülkede tecavüzcülere saygın tutum, takım elbise, pişmanlık gibi gerekçelerle ceza indirimi yapılmadığı zaman...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selena Gomez: İnsanların ne düşündüğü umurumda değil