Açıklıyoruz: Kadınların ideal erkek tipi

Kadınların ideal erkek tipi nedir? İşte, dönüp dolaşıp sürekli geldiğimiz soru. Kadınlara göre ideal erkek elbette değişkenlik gösterse de temelde kadınların erkek tercihleri birbirine benzer. 'İdeal erkek özelliklerini öğrenmek ve buna göre şekil almak istiyorum' diyorsanız, biz kadınlar olarak size uzunca bir listeyle karşılık verebiliriz. Emin olun o listede 'ideal erkek boyu, ideal erkek vücudu'ndan çok daha fazlasıyla karşılaşacaksınız. Öncelikle gözünüz korkmasın ancak bir erkek olarak ideal erkek özelliklerini tam olarak yerine getirmek için daha çok yolunuz olabilir. Buyrun, yapılacaklar listeniz!

19 Ağustos 2020, Çarşamba 14:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 İdeal erkek, sevgilisinin kariyerini destekler

İdeal erkek, sevgilisinin kariyerini destekler

Yapılan bir çalışmada pek çok kadının kocalarının isteği yüzünden işi bıraktığı ortaya çıkmış, çünkü onlara göre kadının çocuğa bakması gerekiyor. Erkekler kadının çalışmasını desteklese de çocuğa bakmak için iş saatlerini ayarlamayı ya da fedakarlık yapmayı reddediyormuş. Bunu yapmayan bir erkeğe denk gelirsen aile içi bir voleybol takımı bile kurabilirsiniz!

 İdeal erkek, yemek yapar

İdeal erkek, yemek yapar

Romantik komedi filmlerini şöyle bir düşünün. Bu filmlerdeki tüm erkeklerin mutfakta iyi olması sizce bir tesadüf mü? Kadınlar, iyi yemek yapan -en azından çabalayan- erkeklere bayılmasa sizce romantik komedilerdeki erkekler neden hep iyi yemek yapan erkeklerden seçilmesin. İyi bir yemek pişirin ve sevgilinizin size bakışlarını yakalamaya çalışın. 


 İdeal erkek, sosyal medyada 'az buçuk' gizemlidir

İdeal erkek, sosyal medyada 'az buçuk' gizemlidir

İnternet harika bir buluş, sosyal medya şahane, evet, ama o kadar. Her ne kadar hayatımızın ne kadar eğlenceli olduğunu paylaşırken mutlu olsak da bu durumun gizli ve tehlikeli bir narsistliğe gittiği de uzmanlar tarafından tartışılıyor. Şunu unutmamak gerekir; gizemli olmak ilgi çekicidir. Biraz geri adım atın. Bırakın insanlar nerelerde, ne yaptığınızı merak etsinler. 


 İdeal erkek, sevgi sözcüğü kullanır

İdeal erkek, sevgi sözcüğü kullanır

Sevgilimden bir sevgi sözcüğü duymayacaksam, arkadaşlarımdan ne farkı kalır. Bazı erkekler sert erkek çizgisini bozmak istemez, sevgililerine kalabalık içinde sevgi sözcüğüyle seslenmez. Korkmayın ufacık bir 'birtanem' erkekliğinize zeval getirmez. Şefkatin en görünür formu sevgi sözcükleridir.

 İdeal erkek, 'dozunda' bir şekilde ailesine düşkündür

İdeal erkek, 'dozunda' bir şekilde ailesine düşkündür

Ailesine değer veriyor mu? Çok asil bir aileden gelmek zorunda değil ancak iyi bir erkeğin aile konusunda bazı değerleri olmalıdır. Rol model olarak ebeveyn sahibi olmanın önemini ve sıkı aile birlikteliğinin faydalarını anlıyor olmalıdır.

 İdeal erkek, okumayı bilir

İdeal erkek, okumayı bilir

Kitapçılar, sahaflar, biyografi kitapları, çizgi romanlar, romanlar, şiir kitapları, yemek kitapları, kitaplar her yerde. Kötü bir kitap bile içinde iyi bir şeyler barındırıp size bir şeyler öğretebilir. Kitap alın ve kitapları yalandan okumayın. Her konuda ciddi anlamda fikir sahibi olmanın tek yolu buradan geçiyor, sevseniz de sevmeseniz de, biz uyarmış olalım. 

  İdeal erkek, 'gerçek' hobi sahibidir

İdeal erkek, 'gerçek' hobi sahibidir

Öncelikle sizinle hobi olmayan şeylerin listesini paylaşalım: sinemaya gitmek, tatil yapmak, içki içmek, uyumak, play station oynamak, kendinize sandviç hazırlamak.. Hayatınız bunlardan oluşuyorsa, bunlar hobi değil arkadaşlar. Mesela balık tutmak bir hobidir veya resim yapmak, dans etmek, yelken yapmayı öğrenmek. Bunları daha da geliştirebilirsiniz. Birçok hobi edinin ama birinde uzman olun. Emin olun çekici gözükeceksiniz. 

 İdeal erkeğin imza bir aksesuarı vardır

İdeal erkeğin imza bir aksesuarı vardır

Burada kastetiğimiz binlerce lira verip aldığınız bir Rolex eğil. İmkanınız varsa onu da alın tabii ki. Bahsettiğimiz karşı tarafın zihninde kalacak, sizinle simgeleşecek bir aksesuarınız olsun. Bu bir çorap, vintage bir saat, kemer olabilir. Modası geçmeyen, trendlere kurban gitmeyen ve sizi yansıtan bir aksesuarınız olsun. 

 İdeal erkek, gündeme hakimdir

İdeal erkek, gündeme hakimdir

Güncel olan yani şu an olan her şey hakim olduğunuz noktada sizi ilgi çekici kılar. Bir konuya bu siyaset, spor, magazin her ne olursa, herkesten önce hakim olmanız sizi o konu hakkında donanımlı kılar. Donanımlı olursanız söyleyecek sözünüz olur ve dinlenirsiniz ve pek tabii ki sosylleşirsiniz. 

 İdeal erkeğin duygusal zekası yüksektir

İdeal erkeğin duygusal zekası yüksektir

Çoğunlukla kadın duyguları hakkında daha rahat konuşur, buna çokça ihtiyaç duyar. Erkeklerse bu konuda zorlanır -çünkü bunun da zayıflık olduğu öğretilmiştir ve erkek gardı düşsün istemez. Bu sayede kadınlar duygusal konuları dinlemeye ve yorum yapmaya daha açıktır. Böylece erkeği iyileştirebilirler. Fakat aynısını erkeğin de kadına yapabilmesi gerekiyor. Dinleyebilmek, kulak vermek, karşındakini duymak işin sırrı…Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bitmesi gereken ilişkiyi bitirememenin 9 nedeni