Acil inen THY uçağındaki bomba alarmının sebebi...

THY'nin İstanbul-Sao Paulo seferini yapan yolcu uçağının Kazablanka'ya acil iniş yapma sebebinin, koltukta bulunan ve bomba kuşkusu uyandıran sahipsiz bir tablet olduğu ortaya çıktı

12 Ocak 2014, Pazar 15:19
A A
Acil inen THY uçağındaki bomba alarmının sebebi...

Konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi twitterden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç, "Ist-Sao Paulo seferini yapan uçağımızda sahipsiz bir tablet bulunmuş, gerekli güvenlik prosedürlerinin uygulanması için Casablanca’ya indirilmiştir. Yapılacak güvenlik aramasının ardından uçağımızın Sao Paulo’ya devamı planlanmaktadır" dedi.

OLAY NASIL GELİŞTİ?


Türk Hava Yolları’nın TK-15 sefer sayılı TC-JIH kuyruk tescilli Airbus A340 tipi uçağı Sao Paulo seferini yapmak üzere saat 09.30’da, 229 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. Uçak havalandıktan bir süre sonra koltukta sahipsiz bir tablet bulundu. Bunun üzerine kabin görevlileri durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu uçakta bulunan sahipsiz tablet için ’bomba olabilir’ şüphesiyle durumu Kazablanka Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne bildirdi. Uçak yerel saatle 15.10’da havalimanına sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

Yetkililer uçakta detaylı arama yaptı.

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...