Acil Servis'e en çok gelen vakalar

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisine 1 yıl içinde gelen adli vakaların sayısı sinirli ve çok dikkatsiz olduğumuzu gösteriyor

13 Ocak 2011, Perşembe 11:21
A A
Acil Servis'e en çok gelen vakalar

1 Ocak - 31 Aralık 2010 tarihleri arasında söz konusu hastanenin acil servisine başvuran 60 bin 174 kişi adli vaka (darp, kesici delici aletle yaralama, trafik kazası, yüksekten düşme) olarak kayıtlara geçti. Bunların arasında ilk iki sırayı "darp sonucu yaralanma" ile "yüksekten düşerek yaralanma" olayları alıyor.

HEM SİNİRLİ HEM DİKKATSİZİZ

Hastane kayıtlarına göre geçen yıl 25 bin 775 kişi kavgada darp edilerek yaralandı. Sadece bu hastanenin kayıtlarına göre tam 24 bin 146 kişi de geçtiğimiz yıl yüksekten düştü. Rakamlar hem çabuk sinirlenip kavga eden, hem de dalgın ve dikkatsiz insanlar olduğumuzu gösteriyor.

Ayrıca geçtiğmiz yıl trafik kazası sonucu yaralanan insan sayısı ile ilaç ve yedikleri besinlerden zehirlenenlerin sayısı neredeyse eşit. 1 Ocak / 31 Aralık 2010 tarihleri arasında 4 bin 643 trafik kazası mağduru, 4 bin 131 de ilaç-besin zehirlenmesi mağduru söz konusu hastanenin acil servisine başvurdu. DHA'nın Başhekim Ahmet Yaser Müslümanoğlu’ndan aldığı bilgilere göre Hastanenin acil servisine başvuran adli vakaların sayıları şöyle;

İŞTE O VAKALAR

Darp-cebir kavga yaralama : 25 bin 775 kişi,

Yüksekten düşme yaralanma : 24 bin 146 kişi

Delici-kesici aletle yaralanan : Bin 418 kişi

Ateşli silahla yaralanan : 61 kişi

İlaç-besin zehirlenme : 4 bin 131 kişi

Trafik kazası : 4 bin 643 kişi

İSTANBUL / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.