Acıya dayanamadı

Trafik kazasında arkadaşını kaybeden, kendisi ise yaralı kurtulan 14 yaşındaki Musa Arslan, "Arkadaşımın acısına dayanamam" deyip canına kıydı

15 Eylül 2009, Salı 10:00
A A

OKULUN AÇILDIĞI GÜN 
Aliağa’nın Yenişakran beldesinde geçen yıl okulların açıldığı gün olan 11 Eylül’de Kapukaya ve Karaahmetli köylerinden 28 öğrenciyi taşıyan servis minibüsü freninin boşalması sonucu Tütünlü Deresi’ne uçmuştu. Araçta bulunan öğrencilerden Hidayet Gergin (15), İsmail Kepekçi (9), Recep Kepekçi (15) ve Murat Altanay (15) ölmüştü. 

SÜREKLİ KENDİNİ SUÇLADI 
O kazadan yaralı kurtulan 24 öğrenciden biri olan 14 yaşındaki Musa Arslan, olayın etkisinden bir türlü kurtulamadı. Psikolojisi bozulan Musa Arslan, “Arkadaşlarım olmadan okula gidemem” deyip okulu da bıraktı. Kazayla ilgisi olmamasına rağmen yakınlarına “Kaza benim yüzümden oldu, arkadaşlarım benim yüzümden öldü” diyordu. 

TÖRENİ YARIDA BIRAKTI 
Musa Arslan, kazada ölen en yakın arkadaşı Hidayet Gergin’in ölüm yıldönümü nedeniyle önceki gün Kapukaya köyünde düzenlenen anma törenine katıldı. Törende Hidayet Gergin için dualar edildi, lokma dökülüp dağıtıldı. Sürekli ağlayan ve bir ara fenalaşan Musa Arslan, töreni yarıda bırakıp çobanlık yaptığı çiftliğe gitti. 

ANNESİNİ HİÇ TANIMADI 
Musa Arslan, çiftliğin ağılında kendisini iple asarak intihar etti. Cesedini, çiftlik çalışanları buldu. Yakınları, Musa Arslan’ın annesinin 1 aylıkken evi terk ettiğini söyledi ve “Musa, okulda çok başarılı bir çocuktu. 4 aile Musa’yı evlatlık almak istedi ama babası buna hiçbir zaman yanaşmadı. Kazadan sonra kendini toparlayamadı” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.