Adama, eşi ve kızından 'tokat' davası

İstanbul Bağcılar’da yaşayan berber Adem Orduluoğlu, yaşanan tartışma sonucu eşine ve kızına tokat attı. Adama eşi ve kızı tarafından dava açıldı ve cezası belli oldu

05 Haziran 2017, Pazartesi 12:51
A A
Adama, eşi ve kızından 'tokat' davası
Adem Orduluoğlu, sözünü dinlemediği için dört yıl önce 19 yaşında olan kızı ile tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine kızına tokat atan baba, araya giren eşine de kendisini desteklemediği için tepki gösterdi.


OLAY KAMU DAVASINA DÖNÜŞTÜ


Adem Orduluoğlu, eşine de tokat attı. Olayın ardından kızı ve eşi emniyete giderek şikayetçi oldu. Şikayetin ardından açılan davada Adem Orduluoğlu’nun kızı ve eşi şikayetlerini geri çekti ancak olay kamu davasına dönüştüğü için yargılama sürdü.
 

PEŞİN VEYA 10 TAKSİTTE ÖDEYECEK


Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ve dört yıl süren dava sonucunda, Adem Orduluoğlu, eşine ve kızına üçer bin lira ödemeye mahkum edildi. Para cezasını peşin veya 10 taksitte ödemediği takdirde, 10 ay süreyle haftanın dört günü kamu yararına çalışacak, bunu da yerine getirmediği zaman 10 ay hapis cezası yatacak.
 

KENDİSİNİ DİNLEMEDİĞİ İÇİN TOKAT ATMIŞ


Adem Orduluoğlu, kızı büyüdükten sonra zaman zaman tartışma yaşadıklarını söyledi. Kızına yaşamıyla ilgili tavsiyelerde bulunduğunu ancak onun kendisini dinlemediğini savunan Adem Orduluoğlu, çocuğuna tokat attığı için 3 bin, eşine kendisine yardım etmediği gerekçesiyle tokat attığı için de 3 bin lira ceza aldığını ifade etti.
 

"NEYMİŞ BEN DARP YAPMIŞIM"


Ailelerin çocukların eğitiminden sorumlu olduğunu, çevresel şartların çocukları etkilediğini aktaran Adem Orduluoğlu, aldığı cezayı eleştirerek, "Hafif dokun, ver 3 bin. Hafif dokun, ver 3 bin." dedi. Evde yaşadıkları tartışma sırasında kızının da kendisine saldırdığını iddia eden adam, sözlerini şöyle sürdürdü, "Benim attığım tokattan sonra kızım da bana saldırdı ama gidip şikayetçi olmadım. Baba yüreği yine  de. Bu olayın neticede olmaması, bu dereceye gelmemesi lazımdı. Kızım daha sonra annesiyle polise gitti. Neymiş ben darp yapmışım. Darp olayı yok aslında. Ben şiddete kesinlikle karşıyım ne çocuğuma, ne de eşime şiddeti severim. Karıncayı dahi incitmeyen bir insanım. Ben şiddet yapmış konumuna düştüm burada. Benim gibi binlercesi var ama sesini çıkarmıyor."
 

"BU CEZADAN DOLAYI YUVAMIZ YIKILIYOR"


Adem Orduluoğlu, erkeklerin sesini duyuramadığını belirterek, "Hafif şöyle yap ver ceza, hafif şöyle yap ver ceza... Erkeklerin haklarını aramak istiyorum. Haksızlık karşısında seslerini duyurmuyorlar. Ben evde sığıntı gibiyim. Eşim benden boşanmak üzere. Çünkü aldığım cezadan dolayı bana büyük tepkisi var. ’Sen adam olmazsın’ diyor. Tamamen koptu iplerimiz. Bu cezadan dolayı yuvamız yıkılıyor." ifadelerini kullandı. Mahkeme kararının ardından başsavcıya gittiğini anlatan adam, "Bunu 10 taksitle ödemem gerekiyormuş. Ödemediğim zaman kamu yararına günde dört saat çalışacağım, bunu da yapmazsam 10 ay cezaevinde yatacağım. Acilen benim sorunuma çare bulunmazsa isyan edecek halim yok. Ne gerekiyorsa cezayı öderim ama Allah’ıma havale ederim" şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.