Adana’da cinnet: Eşini ve 2 çocuğunu bıçakla öldürüp intihar etti

Adana’da cinnet: Eşini ve 2 çocuğunu bıçakla öldürüp intihar etti

Adana'da, ailesine şiddet uyguladığı iddiasıyla aldığı 3 aylık evden uzaklaştırma cezası 26 Eylül’de sona eren 44 yaşındaki Ali Keklik, 37 yaşındaki eşi Sibel ve çocukları 13 yaşındaki Özgür ile 15 yaşındaki Okan’ı bıçaklayarak öldürdükten sonra intihar etti. Cani babanın, 40 bin liraya aldıkları evi kastederek, "Ya bu evi satarsınız ya da mezarınız olur" dediği belirtiliyor

20 Kasım 2016, Pazar 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olay, Adana'nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi'ndeki bir evde meydana geldi. 2 günden bu yana Keklik Ailesi’nden haber alamayan komşuları merak edip eve gitti. Pencereden baktıklarında Ali Keklik’in cesedini gören komşuları polise haber verdi.


BOĞAZLARI KESİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞ


Gelen polisler, çilingire kapıyı açtırıp girdiklerinde kan gölüne dönen odalarda boğazları kesilerek öldürülen Sibel Keklik ile çocukları Özgür ve Okan’ın cesetleriyle karşılaştı. Yapılan incelemede, Ali Keklik’in yaklaşık 2 gün önce eşini ve 3 çocuğundan 2’sini öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.
 


EVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ


Hurdacılık yapan Ali Keklik’in, eşi Sibel’in, şiddet uyguladığı yönündeki şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı’nın kararı ile geçen temmuz ayında evden uzaklaştırma aldığı, bu cezanın 26 Eylül’de sona erdiği ortaya çıktı. Ali Keklik’in eve döndükten sonra ailesine şiddet uygulamaya devam ettiği ve polis ekiplerinin aralıklı olarak evde çıkan tartışmalara müdahale ettiği belirtildi.
 

BÜYÜK KIZLARI OKULDAYDI, KURTULDU


Ailenin büyük kızı 17 yaşındaki Ebru Keklik’e ulaşamayan polis, onun da öldürülmüş olma olasılığına karşı evin bahçesinde kazı yaparak arama yaptı. Ancak, daha sonra genç kızın öğrenim gördüğü Ceyhan ilçesine bağlı bir yatılı okulda bulunduğu belirlendi. Evdeki 4 ceset Adana Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, polisin başlattığı soruşturma devam ediyor.
 

'ONU GÖTÜRMEYİN, YAKIN ONU!'


Bu sırada Sibel Keklik'in bazı yakınları Ali Keklik'in cenazesinin araca konulmasına, "Onu götürmeyin yakın onu" diyerek tepki gösterdi.


'BEN BİR GÜN KATLİAM YAPACAĞIM' DEMİŞ!


Keklik'in, ailesini katlettikten sonra üzeri kan olduğu için kıyafetini değiştirip dışarı çıktığını ve akrabalarının yanına gittiği tespit edildi. Keklik'in akrabalarına "Ben bir gün katliam yapacağım, bu evi satıp köye gitmiyorlar, onları da kendimi de öldüreceğim, o ev onlara mezar olacak" diyerek evden ayrıldığı öğrenildi. Daha sonra eve dönen Keklik, eşi ve çocuklarını öldürdüğü odada intihar etti.
 

40 BİN LİRAYA EV ALMIŞLAR


Karı ile kocanın uzun zamandır Sibel Keklik'in annesinden 40 bin liraya satın alıp oturdukları ev nedeniyle kavga ettiği belirlendi. Ali Keklik'in hurdacılık yaptığı, kazandığı parayı da alkole verdiği bu nedenle de tartışmaların olduğu öğrenildi.
 

'BU EV SİZİN MEZARINIZ OLACAK'


Son olarak Ali Keklik'in, "Bu evi satıp köye yerleşelim" dediği, Sibel Keklik'in ise "Çocuklarım burada okuyor onların geleceği için köye gitmem, evi satmayacağım" dediği, koca Keklik'in ise "Bu ev sizin mezarınız olacak ya bu evi satarsınız ya da mezarınız olur" dediği ortaya çıktı.

Bu tartışmalar nedeniyle Ali Keklik'in eşine şiddet uyguladığı, 26 Haziran 2016 tarihinde de 3 ay evden uzaklaştırma cezası verildiği belirlendi. 26 Eylül tarihinde uzaklaştırmanın bittiği, Sibel Keklik'in de bir daha uzaklaştırma yapılması için başvuruda bulunmadığı belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den 5 il için yeni uyarı