Adana'da 'Dayıya sor' sözüyle internet fenomeni olan gaspçı yeniden tutuklandı

Adana'da 'Dayıya sor' sözüyle internet fenomeni olan gaspçı yeniden tutuklandı

Adana'da gözaltına alınırken 'Aha dayıya sor' deyince internet fenomeni haline gelen Hasan Tanrıkılu uslanmadı! Yine gasp suçundan gözaltına alınan Hasan Tanrıkulu tutuklanınca bu defa 'Kaynanama selam söylüyorum' dedi

08 Aralık 2016, Perşembe 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Adana’da, daha önce işlediği bir suç için gözaltına alındığında, ’Aha dayıya sor’ demesiyle internet fenomeni haline gelen 19 yaşındaki Hasan Tanrıkulu, bir lise öğrencisinin cep telefonunu gasp ettiği iddiasıyla polisler tarafından adliyeye götürülürken bu kez, "Kaynanama selam söylüyorum. Beni ziyarete gelsin" dedi. Gasp zanlısı Tanrıkulu, tutuklandı.
 

AYET YAZILI KARTLARI SATMA BAHANESİYLE YAKLAŞTI!


Güzelyalı Mahallesi’nde arkadaşı ile dolaşan 17 yaşındaki A.D.’nin yolunu kesen Hasan Tanrıkulu, elindeki ayetler yazılı kartı uzatıp satmak istedi. Satın almak istemeyen A.D.’ye "Bari 3-4 lira ver de eve ekmek götüreyim" diyen Tanrıkulu, 5 lira para aldı. Daha sonra yerde bulduğu cam şişeyi kıran Tanrıkulu, iddiaya göre kendi kolu ve vücudundaki jilet izlerini gösterip, "Seni de bu hale sokarım. Cep telefonunu ver" diye tehdit etti.

Bunun üzerine A.D. cep telefonunu Tanrıkulu’na verdi. Zanlı olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Gasp sonrasında evine giden A.D., durumu ailesine bildirdi. A.D.’nin ailesi polise başvurarak şikayetçi oldu.

"AHA DAYIYA SOR" SÖZÜYLE FENOMEN OLMUŞTU


Lise öğrencisi, kendisini gasp eden kişinin geçtiğimiz yıl bıçaklı gasp suçundan gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilirken, gazetecilere ’Aha dayıya sor’ diyerek internet fenomeni haline gelen Hasan Tanrıkulu olduğunu söyledi. Bunun üzerine çalışma yapan polis, şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan Hasan Tanrıkulu, gasp iddiasını kabul etmedi.


 

"KAYNANAMA SELAM SÖYLÜYORUM, BENİ ZİYARETE GELSİN"


İfadesinde iftiraya uğradığını ileri süren Tanrıkulu, "Cep telefonunu kendisi verdi. Ben de götürüp sattım. Evime, çocuklarıma ekmek götürdüm" diye savunma yaptı.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Hasan Tanrıkulu, gazetecilere, "Kaynanama selam söylüyorum. Beni ziyarete gelsin" dedi. Adliyeye sevk edilen Hasan Tanrıkulu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fenomen gaspçı iş arıyorDua kitabı sattığını söyleyen gaspçı besmele bile çekemediFenomen gaspçının cezası belli oldu

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halil Sezai’nin savcılık ifadesi ortaya çıktı