Adana'da skandal görüntüler!

Adana'da skandal görüntüler!

Adana Numune Hastanesi'ne bağlı diyaliz merkezinin asansörleri teknik yetersizlik nedeniyle Makine Mühendisleri Odası tarafından kapatıldı. Yürüyemeyen hastalar, ikinci kata çarşafla taşındı

05 Eylül 2015, Cumartesi 09:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merkez Seyhan ilçesindeki Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi’nde 12 Ekim’de ikinci kattan düşen asansörde 6 kişi yaralanmış, aynı hastanenin Göğüs Hastalıkları Servisi’nde tedavi olan KOAH hastası 58 yaşındaki Mehmet Avan ise ikinci kattan asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirmişti. Peş peşe yaşanan asansör kazalarının ardından, Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nden uzmanlar, hastanedeki asansörleri incelemeye aldı.

Teknik inceleme sonrasında yerleşke içerisinde bulunan ancak Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak hizmet veren Diyaliz Merkezi’nin asansörlerinin kullanılamaz olduğu saptandı. Heyetin ’kullanılamaz’ raporu verdiği asansör, 31 Ağustos’ta kilitlenerek devre dışı bırakıldı. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesi’nin ana binasındaki asansörler ise bakımdan geçirilip, kullanıma uygun hale getirildi.

ASANSÖR KAPATILTI, HASTALAR ÇARŞAFLA TAŞINDI

Asansörleri kullanılamayan merkeze gelen diyaliz hastaları, ikinci kattaki servise merdivenden çıkmak zorunda kaldı. Yürüyemeyecek durumda olan ve merkeze ambulansla getirilen hastalar ise sedyeden görevliler ve vatandaşlar tarafından alınıp, çarşafla taşındı. Merdivenlerden çekiştire çekiştire çıkartılan hastaları görenler de ’Bu devirde bu yöntem çağ dışı" diye tepki gösterdi.

GÜVENLİK ELEMANLARI ENGEL OLMAK İSTEDİ

Diyaliz merkezindeki asansör sıkıntısını görüntülemek isteyen gazeteciler de özel güvenlik elemanlarının engeliyle karşılaştı. Kameraları kapatmaya çalışıp, görüntü çekilmesini engellemek isteyen özel güvenlik görevlilerine vatandaşlar tepki gösterdi.

Yetkililer, asansörlerin gerekli bakımının yapıldığını çalışmaların ardından en kısa zamanda tekrar hizmete açılanacağını bildirdi.

DHA

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ege Denizi'nde bir deprem daha