Adet döneminde hayat kurtaran 7 uygulama

Adet dönemlerinizi size haber veren, hamilelik için en uygun günün hangisi olduğunu size söyleyen birini istemez miydiniz? O halde bu uygulamalar tam size göre! İşte adet dönemi uygulamaları

07 Ekim 2019, Pazartesi 09:56 Son Güncelleme:
A A
Posta.com.tr/ ÖZEL

Posta.com.tr/ ÖZEL

Yoğun çalışma temposu, evdeki işler derken, biz kadınlar çoğu zaman adet döngümüzün yolunda gidip gitmediğinin farkında bile olamıyoruz. Peki, menstruasyon (adet) döneminiz yaklaştığı zaman size haber veren birinin olmasını istemez miydiniz? 

Devir teknoloji devri. Artık eskisi gibi adet döngünüzü hesaplamanız için takvimlere çizik atmanıza gerek yok. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalar ile ne zaman adet olacağınızı veya hangi günlerin hamilelik için ideal olacağını kolayca öğrenebilirsiniz.

AppStore ve Google Play’den kolayca indirebileceğiz birkaç adet döngüsü uygulamasını sizin için derledik...

1-Clue

1-Clue

Clue Adet Takvimi sayesinde döngünüzün günlerini hesaplayabilirsiniz. Takvimin üzerine notlar alabilir ve ne zaman yumurtlama dönemine gireceğinizi de görebilirsiniz. Clue’da aynı zamanda hamilelikten korunma, doğurganlık gibi bilimsel makalelere de ulaşmanız mümkün.

2-Pepapp Adet Takvimi

2-Pepapp Adet Takvimi

Pepapp, eğlenceli arayüzü ile stresli adet dönemlerinde sizin en iyi yardımcınız olabilir. Bu uygulama, regl ve yumurtlama dönemlerini sizin için takip ediyor ve bilgilendirici tavsiyeler veriyor. Uygulamada ayrıca keyifli paylaşımlar ve burç yorumları da yapıyor.

3-Adet Takvimi- Regl Takibi

3-Adet Takvimi- Regl Takibi

Tamamen Türkçe olan bu uygulama, yüz milyon kullanıcıya sahip. Adet dönemleri ile periyodunuzu takip etmenizi sağlayan bu uygulama aynı zamanda hamile kalmaya ya da hamilelikten korunmaya yönelik de bilgi bulabilirsiniz.

Kilonuzu, yaşınızı ve ruh halinizi de ekleyerek uygulamayı kişiselleştirebilirsiniz.

4-Flo-Adet takvimi, yumurtlama

4-Flo-Adet takvimi, yumurtlama

Flo Adet Takvimi, bir kadının adet döngüsü ve hamilelik sürecinde ihtiyacı olan en iyi uygulamalardan biri.

Flo, kaydettiği verilerle adet, yumurtlama günü ve doğurganlık döneminizi en güvenilir şekilde hesaplar.

Eğer hamileyseniz, bebeğin doğacağı güne kadar geri sayım yapar.

5-Regl Takvimi- Adet Takibi

5-Regl Takvimi- Adet Takibi

Regl Takvimi, adet döngünüzü, regl tarihinizi, yumurtlama ve hamilelik için en verimli dönemlerinizi takip etmenizi sağlayacak bir uygulama. İç açan ara yüzü ile hem çok fonksiyonel hem de kullanımı oldukça kolay. Bu uygulama sayesinde, regl düzensizliklerinizi, kilonuzu, ateşinizi, kan akış seviyenizi, semptomları dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz.

6-Adet takipçisi

6-Adet takipçisi

Ara yüzü ile kendine hayran bırakan bu uygulamanın ne yazık ki Türkçe dil desteği yok.

Takviminde bulunan aylık gözlemleme ile şu anki ve ileri dönemlerdeki adet günlerinizi, ovulasyon ve yumurtlama dönemlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

Adet günlerinizi ve notlarınızı e-posta ile yedekleyebilir, böylece doktor randevularında kolaylık sağlayabilirsiniz.

7-Cycles

7-Cycles

Cycles, PMS dönemi, regl dönemi ve doğurganlık dönemlerini bir çemberde farklı renklerde gösteriyor. Uygulama, Türkçe dil seçeneğine de sahip. Bu uygulamayı istediğiniz zaman partneriniz de paylaşabilirsiniz. Ancak ücretsiz bir uygulama olmasını rağmen, paylaşım için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...