Adeta çölde bir vaha gibi! Afyonkarahisar'ın Balıklı Gölü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesindeki İnli köyünde söğüt ağaçlarıyla çevrelenmiş Balıklı Göl, sonbaharda doğaseverlerin uğrak mekanlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bozkırın ortasında yapay bir göl olan Balıklı Göl, fotoğraf meraklılarının da ilgisini çekiyor.

22 Kasım 2020, Pazar 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlçeye bağlı İnli köyünde bir vahayı andıran 5 bin metrekarelik Balıklı Göl, etrafındaki yürüyüş yollarına sıralanan salkım söğüt ağaçlarının sonbahar renkleriyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Sonbaharda doğal güzellikleriyle fotoğraf tutkunlarını ağırlayan Balıklı Göl, gelin ve damatların düğün fotoğrafları için de dış çekim mekanı olarak da ilgi görüyor. 

Restoranın bulunduğu iskelede ise yaşlı, genç ve çocuklar, gölün içerisindeki yüzlerce aynalı sazan balığını yem ve ekmekle besliyor.

Balıklı Göl’ün güz aylarında da huzurun adresi olduğunu söyleyen köy muhtarı Adnan Çelebi, AA'ya şu açıklamaları yaptı:

Burası aslında bozkırın ortasında bir cennet. Yapay gölümüz, etrafındaki salkım söğüt ağaçları ve içerisindeki binlerce aynalı sazan balığı ile dikkat çekiyor.

Her mevsimin kendine has bir güzelliği vardır. Şu anda mevsim hazan olduğu için Balıklı Gölümüzde suyun maviliği ile ağaçlarının yeşil ve sarısıyla insanlara huzur veriyor.


Fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası

Fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası

Buraya özellikle Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir başta olmak üzere çevre illerden çok sayıda ziyaretçi de geliyor. Yine son dönemlerde çok sayıda fotoğraf tutkunu da buraya geliyor. Misafirlerimiz buranın eşsiz manzaralarını fotoğraflamadan ayrılmıyor.

Balıklı Göl'e nasıl gidilir?

Balıklı Göl'e nasıl gidilir?

Balıklı Göl'ün çevresinde bulunan mekanlar, sabah 8 ve gece 24'e kadar hizmet veriyor.

Çay ilçe merkezinden İnli köyüne minibüsler mevcut.

Bunun yanı sıra şehir merkezinden İnli Balıklı Göl'üne özel araçla gitmek yaklaşık 54 dakika sürüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bolu’da keşfedilmesi gereken ilk 10 yer