Adnan Öztürk'ten başkanlık açıklaması

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, seçimli olağanüstü genel kurul kararıyla ilgili olarak son derece önemli açıklamalar yaptı

27 Mayıs 2013, Pazartesi 16:12
A A

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Öztürk, "Seçim kararının deklare edildiği akşam. Başkanımız, Ünal ağabey, bana 'Seçim falan yok, bunlar basının uydurması' dedi. Bir buçuk saat sonra resmi internet sitemizden sçim kararı aldığını açıkladı. Bu karar Galatasaray'ı iyi yere götürmüyor" dedi.
 
BASKIN SEÇİM MANTIĞI ORTAYA ÇIKTI, ADAY OLMAM

Başkan adaylığı konusunda fikri sorulan Öztürk, "Başkan adaylığım söz konusu değil. Bu durumda doğru olmaz. 30 Mayıs'a kadar liste hazırlamak, ayrıca kurullarla ilgili liste hazırlamak gerekir. Hazırlık yapmak gerekir. Başkan bu kararı açıkladığında 9 günlük bir süre vardı. Bu kadar kısa sürede kim aday olabilir. Her şey önceden ayarlanmış maalesef. Baskın seçim mantığı oldu" şeklinde konuştu.
 
BAŞKANIN SEÇİM KARARINDAN VAZGEÇMESİ GEREKİRDİ

Başkanın fikrinden dönmesinin en yol olduğunu vurgulayan başkan yardımcısı Öztürk, "Başkan bizim ağabeyimiz, ben de kendisinin yardımcısıydım. Bugüne kadar iyi çalıştık; ama maalesef bu kararı doğru değil. Galatasaray'ı her anlamda kötü bir noktaya götürecek bir karar. Biz kendisine bir seçenek sunduk. 'Seçim kararını geri alın, çalışmak istemediğiniz yöneticilerin yerine yenileri gelsin' dedik. Doğru olan bu, ama maalesef başkanımız seçime gitme kararını uyguluyor.Oysa Galatasaray'ın çıkarları için doğur olan birencisiydi" dedi.
 
Adnan Öztürk, "Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusu üzerine ise "Bundan sonra dinlenmek için iyi bir fırsat yakaladım. Belli bir süre dinleniriz" ifadelerini kullandı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.