Advocaat: 'Bir şeyler yanlış gidiyor'

Advocaat: 'Bir şeyler yanlış gidiyor'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Bursaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu

12 Eylül 2016, Pazartesi 01:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İşte Advocaat'ın açıklamaları;

Oyuncularının ilk yarı çok kötü olduğunu belirten Dick Advocaat, "Maçın ilk ve ikinci yarısına baktığımızda büyük fark vardı. İlk yarıda oyuncular oynamaktan korkar gibiydi, sürekli basit oynuyorlardı, sürekli basit ve güvenli oynuyorlardı. Sahanın en kısa oyuncusu golü buldu. İki oyuncumuz o gol sırasında uyuyordu. İkinci yarıda pozisyonlar ürettik ama golü bulamadık" dedi.

"10 NUMARA ALAMAMAMIZIN ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ"

10 numara transferinin oyuna etkisi olup olmaması hakkında görüşü istenen Dick Advocaat, "10 numara alamamamızın etkilerini hala görüyoruz. Bu biraz da Finansal Fair-Play ile alakalıydı. Doğru oyuncu bulmak zordu. Getirdiğiniz oyuncu fark yaratmalıydı. Bütçemiz nedeniyle o bölgeye istenilen oyuncular alamadık. Yeterli oyuncuyu alamazsanız, almanızın da bir anlamı olmaz. Kadroda birçok aynı oyuncu var, 10 numara almayı denedik ama olmadı" ifadelerini kullandı.

"OYUNCULARIN FARKINA VARMASI GEREK, BİR ŞEYLER YANLIŞ GİDİYOR, TOPLANTI YAPACAĞIZ"

Oyuncularına kendileri toparlamaları yönünde uyarıda bulunan Advocaat sorunu bulup çözeceklerine vurgu yaparken, "Maçın ilk yarısında çok yavaştık ve kötü oynadık. İkinci yarı için oyuncularımı suçlayamam. Kendi sahanızda bir mağlubiyet alıyorsanız kimseye bunu anlatamazsınız, kimse bunu kabul etmez. Oyuncuların da bunun farkında olması gerekiyor. Oyuncularla yarın (Pazartesi) oturup konuşacağız. Bir şeyler yanlış gidiyor, bunu teknik heyetle otuırup bulmalı ve düzeltmeliyiz" şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TFF 1’inci Lig’de tüm maçlar aynı gün ve saatte oynanacak