Agassi herkesi ayaklandırdı

ABD'li tenisçi Andre Agassi'nin, kariyerinin bir döneminde uyuşturucu kullandığını itiraf etmesi, spor otoritelerinin tepkisine neden oldu

29 Ekim 2009, Perşembe 12:30
A A

2006 ABD Açık’ta sonlandırdığı tenis kariyerinde 8 "grand slam" şampiyonluğu bulunan Agassi’nin, kitabında 1997 yılında uyuşturucu kullandığını belirtmesi üzerine, Uluslararası Tenis Federasyonu’ndan (ITF) tepki geldi.

ITF Başkanı Francesco Ricci Bitti, olayı "sürpriz ve hayal kırıklığı" şeklinde tanımlarken, Agassi’nin uyuşturucu kullandığı yılın, Dünya Anti-Doping Ajansı’nın (WADA) kurulduğu 1999 yılından önceye denk geldiğini ifade etti.

WADA: OLAY AYDINLATILSIN

WADA Başkanı John Fahey de hayal kırıklığını dile getirirken, yasaklı "kristal met" maddesi kullandığı ortaya çıktığında, ceza almamak için ATP Tour yetkililerine yalan beyanda bulunan Agassi’nin bu itirafının aydınlatılmasını istedi.

Agassi, kitabında 1997 yılında verdiği numunede yasaklı "kristal met" maddesi bulunduğu zaman, "Eski asistanım gazozlarına uyuşturucu koyuyordu. Ben de yanlışlıkla o gazozlardan birini içmişim" şeklinde bir savunma yaparak, ATP yetkililerini kandırmıştı.

Agassi'den uyuşturucu itirafı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.