Ağız çalkalama suyunu kullanabileceğiniz tuhaf yerler

Ağız ve diş sağlığımız için kullandığımız ağız çalkalama suyu antiseptik özelliği sayesinde birçok alanda kullanılabiliyor. Ağız çalkalama suyunun kullanım alanlarını öğrenince çok şaşıracaksınız!

05 Haziran 2019, Çarşamba 10:20
A A
AYAK MANTARLARINDAN KURTULUN

AYAK MANTARLARINDAN KURTULUN


Ayağınızı ağız çalkalama suyu ve su içeren leğende bekleterek mantardan kurtulabilirsiniz. Bekletmeniz gereken süre 20 dakika.

DEODORANT GÖREVİ GÖRÜYOR

DEODORANT GÖREVİ GÖRÜYOR


Deodorant almayı unuttuysanız ve dışarıya çıkmanız gerekiyorsa üzülmeyin. Pamuğa ağız çalkalama suyunu döküp koltuk altınıza sürebilirsiniz.

EKRAN TEMİZLİĞİ

EKRAN TEMİZLİĞİ


Telefonunuzun ekranını tertemiz yapmak için de kullanabilirsiniz.


KEPEĞE SON

KEPEĞE SON
Saçınızın dibine ağız çalkalama suyuyla masaj yapın ve ardından başınıza havlu sarın. Birkaç dakika sonra da saçınızı sadece suyla yıkayın. Kepeğin gittiğini göreceksiniz

YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN

YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN

Antiseptik özelliği bulunan ağız çalkalama suyunu yüz temizliği için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımında harikalar yarattığını göreceksiniz.


PİRELERDEN KURTULUN

PİRELERDEN KURTULUN


Pire şampuanları pahalı olabiliyor. Ağız çalkalama suyunu veya normal köpek şampuanıyla köpeğinizi yıkarken kullanabilirsiniz. Köpeğiniz pirelerden kurtulacaktır.


MORLUKLARI ÇABUCAK GEÇİRİN

MORLUKLARI ÇABUCAK GEÇİRİN


Üzülmeyin! Morluklar kalıcı değil. Ancak daha çabuk geçmelerini sağlayabilirsiniz. Pamuğa ağız çalkalama suyunu damlayıp morluğun üstünde tutun. Buradaki kan akışı hızlanacağından cildiniz daha çabuk kendini onaracak.

BÖCEK ISIRIKLARINDA ACIYI AZALTIYOR

BÖCEK ISIRIKLARINDA ACIYI AZALTIYOR


İster inanın ister inanmayın ağız çalkalama suları böcek ısırıklarının vermiş olduğu acıyı ve yanma hissini geçiriyor. Tek yapmanız gereken böceğin ısırdığı yere pamuk yardımıyla ağız çalkalama suyunu sürmek.

SU TOPLAYAN YERE...

SU TOPLAYAN YERE...


Su toplanan bölgede enfeksiyon oluşursa durum daha da kötüleşebiliyor. Pamuğa ağız çalkalama suyu damlatıp günde üç kez su toplayan yere uygulayın. Enfeksiyon kapmaktan kurtulacaksınız.


DİŞ AĞRISINI KESİN

DİŞ AĞRISINI KESİN


Ağız çalkalama suyu diş ağrısına da iyi geliyor. Ağrı geçene kadar günde üç kez gargara yapın.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ramazan Bayramı'nı bir gün geç kutluyorlar