Ağrı 4 gündür kayıp olan minik Leyla Aydemir'i arıyor

Ağrı'da kaybolan 4 gündür her yerde aranan Leyla Aydemir ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programına katılan anne- baba beyaz bir kamyonetle çocuklara şeker dağıtan kızıl saçlı bir kadın ve kirli sakallı bir adama işaret ettiler. Minik kızın amcasının çektiği görüntüler yayınlandı ve Leyla'nın kaybolduğu gün de üzerinde aynı kıyafetlerin olduğu belirtildi. Leyla'nın dedesi ise torununu bulana ya da doğru ihbar yapana 300 bin lira vereceğini belirtti

Son Güncelleme:
A A
Ağrı 4 gündür kayıp olan minik Leyla Aydemir'i arıyor

Ağrı’da inşaat işçisi Nihat Aydemir ile Şükran Aydemir 4 çocuklarıyla birlikte bayramın ilk günü akrabalarıyla bayramlaşmak için Bezirgan köyüne gitti. Akrabalarıyla bayramlaşan aile bir süre sonra 4 yaşındaki kızları Leyla Aydemir’in ortalıkta olmadığını fark etti. Köylüler durumu jandarmaya bildirdi. Bayramın ilk gününden bu yana köyün çevresi, dere yatakları ve merada aranan Leyla henüz bulunamadı.

BULANA 300 BİN LİRA

Ağrı'da Kaybolan Leyla'nın dedesi Zeki Aydemir torunu bulup getirene veya doğru ihbar yapana 300 bin lira ödül vereceklerini söyledi.

HER ŞEY 15 DAKİKADA OLDU

Köy çevresinden geçen dere iş makineleri ile kesilerek köprü altları toprak ile kapatıldı. Ekipler köyü didik didik ederken iş makineleri ve vatandaşlar dere yatağında küreklerle arama çalışmalarını sürdürüyor. Anne Şükran Aydemir, “Bayrama kayınpederime gelmiştik. Çocuk amcasının yanında bir anda kayboldu. Her şey 15 dakika içinde oldu. Kim götürdüyse getirsin, şikayetçi olmayacağız” dedi.

GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

4 gündür her yerde aranan Leyla Aydemir ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Amca Musa Aydemir, minik kızın kaybolmadan önceki son görüntülerini paylaştı. Leyla'nın üzerindeki yeşil kıyafetiyle kaybolduğunu aktardı. Amca Aydemir, "Ben videoyu çektim, sonra çocuğu eve teslim ettim. Bayramdı arkadaşlarımla çay içmeye devam ettim. Çocuk Ağrı'ya doğru yürüyordu. 

Çok çekingen kimsenin yanına gitmeyen bir çocuk. O yüzden öyle davranıyor. Çocuk köyün yabancısı, yerlisi değil" dedi. Bugün 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programına küçük kızın anne ve babası telefon ile katıldı.

"BEYAZ ARAÇTA 3 ÇOCUK VARMIŞ"

Baba Nihat Aydemir yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Şüphelendiğimiz biri yok. İçinde bir kadın bir erkeğin olduğu beyaz bir araç varmış. O aracı görenler var. Köye gelip şeker dağıtmışlar. İçinde 3 tane çocuk varmış. Biri mavi gözlüymüş, ona yoğunlaştık. Erkek 40 yaşlarında, kirli sakallı. Arabanın arka camı da kırıkmış." dedi.

“KIZIM SADECE ‘ANNE SÜT’ DİYEBİLİYOR”

Anne Şükran Aydemir ise kızının yemek yiyemediğini sadece 'anne süt' diyebildiğini söyledi. Anne Aydemir sözlerini şöyle sürdürdü: "Görenler, duyanlar Allah rızası için söylesin. Kim götürdüyse hiçbir şekilde şikayetçi olmayacağım. Kim bana bunu yaptıysa Allah onu islah etsin.  Kızım yemek yemiyor, sadece biberonla besleniyor. Allah rızası için getirsinler. Ciğerim yanıyor. Yeter ki kızımı bana sağ sağlim getirsin. Kızım yabancıların yanına gitmez, doğru düzgün ailenin yanına gitmiyor. Utangaçtır. Kendini ifade edemez. Sadece 'anne süt' diyebiliyor. Küçük kardeşinin adı Ece, onu bile söyleyemiyor." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağanak yağışın ardından caddeyi kurbağalar bastı