Ahırdan kaçan ineği polis memuru kesti

Sivas'ta bulunduğu ahırdan kaçan ve önüne çıkanlara saldıran inek belediye ekipleri ve polisi peşine taktı. Uyuşturucu iğne ile vurularak yakalanan ineği, telef olacağı söylenince, sahibinin isteğiyle başpolis Muhammet Hanifi Kaya bıçakla kesti.

28 Nisan 2015, Salı 17:03
A A
Ahırdan kaçan ineği polis memuru kesti

Ahırlar bölgesinde hayvancılık yapan Osman Sayar’a ait bir inek köpeklerden korkup ipini kopararak ahırdan kaçtı. Sivas- Ankara karayolu üzerinde bulunan 180 Polis Lojmanları’na kadar gelen inek, burada nöbet tutan polis memuruna saldırdı. Buradan vatandaşlar ve polis ekipleri tarafından uzaklaştırılan inek bir süre Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde dolaştıktan sonra çevre yoluna çıktı.

7 KEZ UYUİTURUCU İĞNE ATTILAR

Yolun karşısına geçen ve Kızılırmak kenarından şehre doğru ilerlemeye başlayan ineği etkisiz hale getirmek için belediye ekiplerinden yardım istendi. Olay yerine gelen Belediye Veteriner Müdürlüğü ekipleri kaçan ineğe 7 kez uyuşturucu iğne attı. İğnenin etkisi ile daha fazla kaçamayan inek bir arsada belediye ekipleri tarafından yakalandı. Yakalandıktan sonra iğnelerin etkisi ile telef olabileceği belirtilen ineği sahibi Osman Sayar kesemeyince, yardımına başpolis memuru Muhammet Hanifi Kaya yetişti.

Polis memuru Kaya, yere yatırılan ineği bıçakla kesti. Kesim sırasında yeniden hareketlenen hayvanı belediye görevlileri tutarak etkisiz hale getirdi. Hayvan sahibi Osman Sayar, daha sonra ineği aracına yükleyerek götürdü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.