Ahmedinejad'ın çılgın projesi!

Ahmedinejad'ın çılgın projesi!

İran Cumhurbaşkanı, her İranlı aileye, içinde villa tipi ev ve meyve bahçesi yapmak için 1000 metrekarelik arsa tahsis edecek

04 Temmuz 2011, Pazartesi 13:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, her İranlı aileye içinde villa tipi ev ve meyve bahçesi yapmak için 1000 metrekarelik arsa tahsis edeceklerini bildirdi.

Tahran'da toplu konut projeleri ile ilgili yapılan bir toplantıda konuşan Ahmedinejad, apartman yaşam tarzını eleştirerek villa tipi evlerin yapımına yöneleceklerini söyledi.

Ahmedinejad, "Her aileye 1000 metrekare arsa verilecek. Aileler, arsanın bir bölümünde ev yapıp geri kalanını ise yeşil alan ve meyve bahçesine dönüştürebilir. Böylelikle hem aileler ev sahibi olur ve hem de yeşil alan miktarı artar" dedi.

İran Cumhurbaşkanı projenin uygulanması ile halkın daha ucuz ve daha kaliteli bir hayat standardına kavuşacağını savundu.

Proje için büyük arsa gerektiği eleştirilerine de değinen Ahmedinejad, İran'ın çok geniş bir ülke olduğunu ve 20 milyon aileye arasa verildiğinde bunun sadece 2 milyon hektarlık bir alana tekabül edeceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Ahmedinejad,165 milyon hektarlık İran yüzölçümünün 30 milyon hektarlık bölümü proje için uygun olduğunu sözlerine ekledi.

İran Cumhurbaşkanı yıl sonuna kadar ülkenin 10-15 noktasında projeyi başlatacaklarını kaydetti.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Suudi Arabistan'da hac ibadeti için aşı şartı