AIDS'liler Hitler mi!

AIDS'liler Hitler mi!

05 Eylül 2009, Cumartesi 13:00
A A

Almanya merkezli bir AIDS'le mücadele örgütünün yayınladığı Hitler'li görsel ve yazılı basın reklamları ortalığı karıştırdı.

Oldukça erotik görüntülere sahip olan televizyon reklamında,  bir kadın ve bir erkeğin seviştiği görülüyor. Reklamın sonuna doğru ise erkeğin Adolf Hitler olduğu anlaşılıyor ve film, "AIDS toplu katliamcıdır" sloganıyla sona eriyor. Örgütün yazılı basın reklamlarında ise yine aynı slogan kullanılıyor.

Bu kez Hitler'in yanı sıra SSCB'nin eski lideri Joseph Stalin ve Irak'ın idam edilen devlet başkanı Saddam Hüseyin'i kadınlarla sevişirken gösteren posterler yer alıyor.

'AIDS'LİLER HİTLER GİBİ GÖSTERİLİYOR'
Reklam kampanyasının sahibi ise merkezi Hamburg'da bulunan Regenbogen isimli küçük bir AIDS'le mücadele örgütü. Kampanyanın amacı ise özellikle genç nüfusu huzursuz ederek, korunmasız seksin olası olumsuz sonuçlarına dikkat çekmek. 

Örgüt yetkilileri şu ana kadar basına konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayı reddettiler. Ancak internet sitesinde yayımlanan bir açıklamada, kampanyanın amacı "insanları sarsmak" olarak anlatıldı. Ancak AIDS'le mücadele için kurulmuş örgütler, AIDS'lilerin Hitler, Stalin ve Saddam gibi isimlerle bir tutuluyor olmasını sert bir dille eleştirdi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.