AK Parti Erzurum Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen kimdir?

AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum için Mehmet Sekmen'i aday gösterdiklerini açıkladı

24 Kasım 2018, Cumartesi 17:04
A A
AK Parti Erzurum Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yerel seçimlerde AK Parti'nin Erzurum'da Mehmet Sekmen'i belediye başkan adayı gösterdiğini açıkladı.

MEHMET SEKMEN KİMDİR?

1958'de Erzurum Pazaryolu Kılıççı köyünde doğdu. İlkokula doğduğu köyünde başlayan Mehmet Sekmen ,İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu .İstanbul Üniversite İşletme Fakültesi'ni bitirdikten sonra Ankara'da Bankacılık ihtisasını tamamladı. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı.

İş hayatına bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başladı. 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yaptı. Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başladı. Ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığı'na seçildi. 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı oldu. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartal'da 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmet etti. 10 yıl Kartal Spor Klübü Başkanlığı yapan Sekmen, Kartal Spor'un altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Klüpler Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Kartal Spor Güreş Klübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti. 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliği'ne seçildi. TBMM’de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonu'nda görevler yaptı.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliği'ne seçildi. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, Erzurum’unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yaptı. AKParti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlüğü yapmıştır. Eğitim ve bilimin önemine binaen akademik alanıda ihmal etmeyerek bütün bu yoğunluğun arasında İktisat alanında yüksek lisansına devam etmektedir.

Evli ve 4 dört çocuk babasıdır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.