'AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değil'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, "AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir" dedi

28 Temmuz 2017, Cuma 18:19
A A
'AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değil'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, "AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. AK Parti ile MHP arasında liderler düzeyinde herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık da tarafımızdan zaten açıklanmıştır." dedi.

'SİYASİ BİR İRADENİN ALDIĞI KARARDIR'


Ünal, Merve Kavakçı'nın Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atanmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bu, siyasi iradenin aldığı bir karardır ve bu kararı birilerinin eleştirmiş olması da siyasetin doğası gereğidir. Ama şunu da unutmamak gerekir ki bu ülke, Sayın Merve Kavakçı'nın şahsında bir inanç ve kıyafet özgürlüğünün nasıl engellendiğine de maalesef şahit olmuştur. Türkiye gibi özgürlüklerin, demokrasinin ve hukuk devletinin kıymetinin her an altının çizildiği bir ülkede geçmişte yaşanmış böyle bir tatsızlığın bugün bir iade-i itibar gibi tekrardan bir devlet tasarrufu ile eyleme dönüşmesini birilerinin yadırgamasını açıkçası anlamıyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.