AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci oldu! Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci oldu. Bugün yapılan grup toplantısında da Zeybekci tebrikleri kabul etti. Peki, Nihat Zeybekci Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

27 Kasım 2018, Salı 12:17 Son Güncelleme:
A A
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci oldu! Kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

2019 Yerel Seçimleri'ne 4 ay kaldı. Partilerin büyükşehir belediye başkan adayları yavaş yavaş belli oluyor. En kritik il olan İzmir'den ise AK Parti Nihat Zeybekci'yi aday gösterdi. Bu gelişmenin ardından Daha önce 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev alan Nihat Zeybekci hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı.

MEHMET ÖZHASEKİ VE NİHAT ZEYBEKCİ'Yİ TEBRİKLER BAŞLADI

AK Parti Grup Toplantısı öncesi partililer Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı güçlü şekilde geçen Mehmet Özhaseki ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Nihat Zeybekci'yi tebrik ediyor. Hem Mehmet Özhaseki hem de Nihat Zeybekci grup toplantısına eşleriyle birlikte geldi.

NİHAT ZEYBEKCİ KİMDİR?

1 Ocak 1961'de Denizli Tavas Pınarlar beldesinde doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Fatma'dır.

Sanayici, İş Adamı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1994'te kendi şirketini kurdu. Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. AK PARTİ Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sanayi,Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yaptı. 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev aldı. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Zeybekci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.