AK Parti ve CHP 'yemin' zirvesinde buluştu

AK Parti ve CHP 'yemin' zirvesinde buluştu

AK Parti ve CHP yöneticileri, Mecliste yaşanan "yemin krizini" ele almak üzere bir araya geldi.

11 Temmuz 2011, Pazartesi 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TBMM Genel Kurulunda bugün yapılacak Hükümet programı üzerindeki görüşmeler öncesi iki parti yöneticilerinin görüşmesi saat 10.05’de başladı.
Görüşmeye AK Parti’den Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın ile Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, CHP’den Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın katıldı

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi,görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ele alınan konular çerçevesinde, yaşanan sorunun çözümüne yönelik bir metin hazırlandığını bildirdi.

Hamzaçebi, bu metnin genel başkanların onayına sunulacağını ve daha sonra yeniden bir araya geleceklerini söyledi. TBMM Genel Kurulunda bugün yapılacak hükümet programı üzerindeki görüşmeler öncesinde, iki parti temsilcilerinin görüşmesi saat 10.00’da başlamıştı.

Yaklaşık üç saat süren görüşmeye AK Parti’den Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın ile Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, CHP’den Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın katıldı.

AK Parti ve CHP heyeti, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in arabuluculuğunda geçen Cuma akşamı bir araya gelmiş, iki partinin karşılıklı önerileri genel başkanlara iletilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borisov'a seçim tebriği