AK Parti'de peş peşe istifalar

AK Parti'de peş peşe istifalar

AK Parti'de peş peşe istifalar

02 Temmuz 2010, Cuma 14:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mersin’de AK Parti İl Başkanı Fatih Kısa, görevinden istifa etti.

Geçen ay kardeşi Emre Kısa’nın bir işyerine silahlı baskın düzenlediği iddiasıyla gündeme gelen Fatih Kısa, istifasını yazılı açıklamayla duyurdu. Göreve geldiği günden bu yana gece gündüz çalıştığını belirten Fatih Kısa, açıklamasında şunları kaydetti: “Mersin’de barışın, huzurun ve refah ortamının artması için bütün arkadaşlarımla hiçbir fedakarlıktan kaçınmadım. Gelinen son durumda şahsımın üzerinden partimiz yıpratılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizin geçmekte olduğu kritik süreç içinde partimizin yıpratılmasına göz yummam mümkün değildir. Arkadaşlarımla ve parti merkezimle yaptığım istişareler sonucunda şerefle yürütmekte olduğum görevimden ayrılma kararı aldım. Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi ülkem ve partim için çalışmaya devam edeceğim.”

Ankara'ya çağrılıp, yeniden yapılanılacağı gerekçesiyle istifası istendi

AK Parti Bursa İl Başkanı da istifa etti

Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)

AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar, dün genel merkez tarafından Ankara’ya çağrıldığını ve istifasının istendiğini söyledi. Yeniden yapılanmaya gidileceğinin kendisine iletildiğini belirten Vardar, iyi bir partili olarak istifasını verdiğini açıkladı. Vardar, 2- 3 gün içerisinde yeni başkanın atanacağını kaydetti.

AK Parti Bursa Hizmet Binası’nda il yönetimi ile yaklaşık 30 dakikalık toplantının ardından basın toplantısı düzenleyen Nagip Vardar, 17 Mayıs 2009 tarihinde yapılan kongrenin ardından, bugüne kadar ortak akıl ve istişare içerisinde hizmet verdiklerini söyledi. Yaptıkları çalışmaların tüm partililer ve Bursalılar tarafından bilindiğine dikkat çeken Vardar, dün saat 12.30 sıralarında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem tarafından Ankara’ya çağrıldığını belirtti.

Genel merkezde yapılan açıklamada merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde teşkilata canlılık getirilmek istendiği ve yeni yapılanmaya gidileceğinin bildirildiğini belirten Vardar, istifasının istendiğini açıkladı. İyi bir partili olarak dün istifasını verdiğini kaydeden Vardar, “Önümüzdeki 2- 3 gün genel başkan yardımcımızın Bursa’ya gelip yapacağı çalışmalar ile yeni il başkanı belirlenecek. Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçe başkanları da çalışmanın ardından atanacak. Biz de elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

‘GEREKÇE SORMA LÜKSÜMÜZ YOK’

Basın mensuplarının ‘Sizin görevden alınmanıza gerekçe gösterdiler mi?’ sorusunu Vardar, “Gerekçe bildirmediler. Yeni yapılanma olduğunu söylediler. Biz de sormadık. Soru sorma gibi lüksümüz yok zaten. Yeni arkadaşlarımızın gelmesi ile yeni heyecan gelebilir” diye yanıtladı.

Kimseye kırgın olmadığını dile getiren Vardar, “Asla kırgınlık yok. Aynı onuru taşıyacağım. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. AB standartları için çalışmak zorundayız” diye konuştu.

Basın mensuplarının ‘Açılışlara katılmak için 6 Haziran 2010 tarihinde Bursa’ya gelen Başbakan Tayyip Erdoğan ile bu konu o zaman konuşuldu mu?’ sorusuna ise Nagip Vardar, “Çok güzel bir program olmuştu. 25 bin kişi katılmıştı. Bursa ziyaretinde böyle bir durum gündeme gelmedi” diye yanıt verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulu başkanvekilleriyle görüştü