AK Partili başkana kitap okuma cezası

AK Partili başkana kitap okuma cezası

17 Eylül 2009, Perşembe 13:29
A AMardin'in Dargeçit AK Parti İlçe Başkanı Şefik Acar, yolda kimlik kontrolü yapan jandarma görevlisine hakaret ettiği gerekçesiyle 10 boyunca kamuya yararlı ağaç dikimi ve bakım hizmetlerinde çalışma ile 5 ay süreyle ayda bir kitap okuma cezasına çarptırıldı.

Mardin'in Midyat İlçesi'nden Dargeçit İlçesi'ne özel otomobiyle giden AK Parti Dargeçit İlçe Başkanı 58 yaşındaki Şefik Acar'ın otomobili, Altıyol Köyü yakınlarında yol kontrolü yapan jandarma tarafından durduruldu. Kimlik kontrolü yapıldığı sırada Acar'ın, görevli askerlere hakaret ettiği iddia edildi. Görevli jandarmanın şikayetçi olduğu Şefik Acar hakkında, Dargeçit Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi yaptırmamak için direnme, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine, görevlerinden dolayı hakaret' suçunu işlediği iddiasıyla dava açıldı. Yapılan yargılama sonunda Acar'ın şahsi ve sosyal durumu göz önüne alınarak Denetimli Serbestlik tedbiri olarak 10 ay süreyle kamuya yararlı ağaç dikim ve bakım hizmetlerinde çalıştırılmasına, ayrıca 5 ay süre ile ayda bir kitap okuma cezasına çarptırılmasına karar verildi.

AĞAÇ BAKIMI VE KİTAP OKUMA CEZASI

Midyat Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ile Dargeçit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği AK Parti İlçe Başkanı Şefik Acar'ın cezasının infazına başlandı. Dargeçit Gazi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun bahçesinde bulunan ağaçların 10 ay süre ile dikim ve bakım çalışmalarını yapacak olan Acar, ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği kitapları okuyarak, Midyat Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nde görevli Uzman Sosyolog Tekin Karaçam'a kitapların özetini çıkarıp anlatacak.

Mehmet Halis İŞ/MİDYAT (Mardin), (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.