Akademisyenler okul terkine 'Dur' diyecek

Avrupa Birliği’nin desteğiyle Maltepe Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul terkinin önlenmesine yönelik "Nitelikli ve etkili eğitimin anahtarı-empatik ve destekleyici öğretmenler- (EMPAQT)" projesi birçok farklı ülkeden akademisyeni bir araya getirecek

27 Nisan 2018, Cuma 16:28
A A
Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (SOYAÇ) ev sahipliğinde Okul Terkinin Önlenmesine Yönelik Eğitim Politikaları ve Uygulamaları" konferansı İstanbul'da 2-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlikte akademisyenler, okul terkinin önlenmesi için pedagojik yöntemler ve diğer çözüm yolları üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.


BİR ÖĞRETMEN EĞİTİM PROGRAMI OLARAK OLUŞTURULDU


Dezavantajlı öğrencilerin başarılı olmaları, kendilerini saygın ve değerli hissetmeleri için ihtiyaç duydukları desteğin verildiği aynı zamanda eşitlikçi ve kapsayıcı bir öğrenme ortamının yaratılmasına katkı sağlamayı amaçlayan EMPAQT, bu amaca ulaşmak için proje kapsamında eğitimcilerin, öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemeleri, okul terki ve sosyal dışlanma riski olan öğrencilerin yaşadıkları sorunları tespit edip onlara yardımcı olmalarını sağlayacak beceriler kazanmaları için bir 'öğretmen eğitim programı' olarak oluşturuldu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.