Akaryakıtta self-servis dönemi

Petline Petrol Ürünleri A.Ş, Türkiye'de akaryakıt istasyonculuğunda önümüzdeki ay bir ilke imza atıyor

01 Kasım 2009, Pazar 10:25
A A

Petline Petrol Ürünleri A.Ş, Türkiye'de akaryakıt istasyonculuğunda önümüzdeki ay bir ilke imza atarak, istasyonlarına kurulacak olan özel pompalarla, müşterilerin kendi akaryakıtlarını doldurma ve ödemelerini pompa üzerinden yapma imkanı sunacak. "Self Stop" sistemini kullanacak müşteriler, fiyat indirimi başta olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanacak.

YÜZDE 2 İNDİRİM

Antalya'nın turizm merkezi Belek'teki Spice Otel'de gerçekleştirilen Petline 15'inci yıl bayi toplantısında konuşan Petline Genel Müdürü Adnan Ünal, uygulamaya geçecek sistemle birlikte satış fiyatlarında yüzde 2 oranında indirim yapacaklarını kaydetti. Önümüzdeki ay Türkiye genelinde 25 farklı noktada sistemin uygulanmaya başlayacağını kaydeden Ünal, hedeflerinin üç ay içerisinde 150 farklı noktada self stop akaryakıt istasyonlarını devreye sokmak olduğunu belirtti. 

15 yıldır sektörde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Ünal, sistemin Türkiye'de bir ilk olduğunun altını çizdi. "Self Stop" sistemi ile müşterilerinin firmaya bakış açısının da değişeceği vurgulayan Ünal, "Akaryakıt istasyonlarında self servis hizmet Dünya'nın çeşitli ülkelerinde uygulanıyor. Bu sistem Türkiye'de Petline istasyonlarında 'Self Stop' adı altında ilk defa uygulanacak. İstasyonlara akaryakıt almak için gelen müşteriler yakıtlarını kendileri doldurabilecek. Bu sayede müşteriler yakıtlarını yüzde 2 indirimle alabilecek" diye konuştu.

Self Stop uygulaması ile tüketicilerin daha güvenli bir şekilde akaryakıt alacaklarını iddia eden Genel Müdür Adnan Ünal, sistemle birlikte bekleme süresinin kısalacağını söyledi.

5 İŞÇİDEN 4'Ü GİDECEK

Petline Card ve Gocard gibi iki farklı sistemle bayilere ve tüketicilere alternatifler sunacaklarını söyleyen Ünal, Gocard kullanıcısı tüketicilerin ilk etapta yüzde 2 oranında kar edeceğini belirtti. Altyapısı kurulu akaryakıt istasyonunda bir akaryakıt pompasının kurulum maliyetinin 10 bin dolar'ın altında olduğunu söyleyen Ünal, sistemin tam olarak oturmasının ardından akaryakıt istasyonlarındaki 5 olan işçi sayısını 1'e düşüreceklerini belirtti.

Basın mensuplarının "Türkiye halkı bu sistemi kullanabilecek mi?" sorusuna Ünal, "Halkımızın teknolojiyle arası iyidir, büyük bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.