Akdeniz kıyılarında korku dolu anlar: Dev balina balıkçı teknesine çarptı

Akdeniz kıyılarında korku dolu anlar: Dev balina balıkçı teknesine çarptı

Akdeniz kıyılarında avdan dönen balıkçılar  dev bir balina ile karşılaştı. Korkuya kapılan 3 balıkçı son anda yaptıkları geri manevra ile hem canlarını hem de tekneyi kurtardılar

11 Mart 2017, Cumartesi 07:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olay, Hatay Dörtyol kıyılarında meydana geldi. 25 yıldır Dörtyol'da balıkçılıkla uğraşan Mustafa Oktay, 3 arkadaşı ile birlikte avlanmaya çıktı. Ağlarını denize bırakan balıkçılar limana geri dönerken kıyıya yaklaştıkları sırada karşılarında uzunluğu 16 metre civarında olan dev bir balina görünce şaşkına döndüler.

Balığa yaklaştıkları sırada dev deniz canlısı tekneye doğru yöneldi. Balinanın teknenin üzerine geldiğini gören balıkçılar son anda yaptıkları geri manevra ile hem canlarını hemde balinanın tekneyi batırmasını son anda önlediler. Bu dehşet saatleri yaşanırken balıkçılardan biri cep telefonunun kamerasını açıp o heyecanlı ve korkulu dakikaları kayda aldı.

Kıyıya kadar gelen balina daha sonra limandan uzaklaşıp derin sulara doğru hızla yol aldı. 

"HAYATIMDA İLK DEFA  BÖYLE BÜYÜK BALİNA GÖRDÜM"


Korkulu dakikaların ardından limana dönen balıkçılar gördüklerini balıkçı arkadaşlarına anlatınca orada bulunanlar şaşkınlık içinde balinanın neden bu kadar sığ sulara kadar geldiğini tartışmaya başladı.

Balıkçı Mustafa Oktay, 25 yıldır balıkçılık yaptığını hayatında ilk defa bu kadar büyük bir balina gördüğünü söyleyerek korku dolu bir gece geçirdiklerini kaydetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hafta içi ve hafta sonu yasakları kalkacak mı? Gözler Kabine toplantısında