AKOM’dan kuvvetli yağmur uyarısı

AKOM’dan kuvvetli yağmur uyarısı

İBB AKOM bunaltıcı sıcakların bugün yerini rüzgarlı ve yağışlı havaya bırakacağı beklentisini paylaşarak, ani ve yerel olarak görülen yaz yağmurları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

07 Temmuz 2020, Salı 18:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İBB AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen sıcak hava dalgasının bu akşam Marmara bölgesini terk etmesinin ardından İstanbul, kuzeyli hava akımlarının etkisine girecek. Bununla birlikte fırtına şeklinde (30-60 kilometre/saat) esmesi beklenen rüzgar ve yerel görülecek yağışlarla birlikte, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar doğu ilçelerinde etkisini gösterecek

Yerel olarak görülmesi beklenen yağışların, bugün (8 Temmuz Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren, özellikle Anadolu yakasının doğu ilçelerinde (Şile, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal) kısa süreli kuvvetli şekilde etkili olacağı ve bugün öğle saatlerinden sonra bölgeyi terk edeceği bekleniyor.

AKOM, ani ve yerel olarak görülen yaz yağmurları nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaş bilgilendirildi.

İSTANBUL (İHA)Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Üniversitesi 11 araştırma görevlisi alıyor! İşte başvuru şartları ve detayları