Albay 14.5 saat sorgulandı

Albay Recep Gençoğlu, Erzurum'da Savcı Osman Şanal tarafından 14.5 saat sorgulandı

01 Şubat 2010, Pazartesi 05:00
A A
Albay 14.5 saat sorgulandı

Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, önceki görev yeri olan Erzincan’da İsmailağa Cemaati’ne yönelik operasyonlar gerçekleştirmişti. Kıdemli Albay Gençoğlu ile Astsubay Şenol Bozkurt, geçen çarşamba Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’ın talimatıyla Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı.

Albay Recep Gençoğlu, Erzurum’da Savcı Osman Şanal tarafından 14.5 saat sorgulandı. Mahkemeye sevk edilen Albay Gençoğlu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha önce albayla birlikte Erzincan’da görev yapan ve son görev yeri Kahramanmaraş’ta gözaltına alınan Astsubay Şenol Bozkurt ise tutuklandı.

Albay Recep Gençoğlu, Eskişehir’e dönüşünde lojmanlarda alkışlarla karşılandı. Albay Recep Gençoğlu, karşılama sırasında kurban edilmek istenen bir koçu ise “Kesmeyin” diyerek azad etti.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.