Aldatmadan önce bu yazıyı oku!

Bu köşede dün yeni evlilerin aldatma sebeplerini yazmıştım. Bugün de henüz aldatmamış ama aldatmanın eşiğinde olanlara seslenmek istiyorum. Bu yazıyı dikkatle okuyun. Aldattığınızda nelerle karşılaşacağınızı öğrenin. Sonrası size kalmış. Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...

17 Eylül 2017, Pazar 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Öncelikle şu sorulara yanıt vermelisiniz: Neden aldatmak istiyorsun? İntikam için mi? Halledemediğin sorunların üzerini kapatmak için mi? Arkadaşlarınla girdiğin bir iddia üzerine mi? Bir anlık kızgınlık sonucu mu?

Yakalandığında neler olabileceğini düşündün mü?

Yakalandığında neler olabileceğini düşündün mü?

Hangi sebeple olursa olsun aldatma eylemi ortaya çıktığında büyük bir travmayla karşılaşacaksın. Bunun tek sorumlusu da sen olacaksın. Sevgilini ya da aileni kaybetmeye değer mi? Yakalandığında evliysen eşini ve çocuklarını, değilsen sevgilini kaybetme olasılığın çok yüksek. Toplumun vuracağı damgayı göze alabilecek misin? Güvenilmez, zampara, çapkın, oynak... İçinde bulunduğun toplum seni mutlaka bir şekilde damgalayacaktır.

Hâlâ aldatmaya niyetliysen şimdi de önüne çıkabilecek zorluklara bir bak:

Hâlâ aldatmaya niyetliysen şimdi de önüne çıkabilecek zorluklara bir bak:

- Seçeceğin partner her şeyi eşine ya da sevgiline anlatabilir. - Kaçak buluşmalar ortak çevreniz tarafından görülebilir. - Yaşayabileceklerin psikolojinde büyük çöküntü yaratabilir.

- Evliysen boşanma davasında büyük tazminatlar ödeyebilirsin, çocuğun varsa velayetini kaybedebilirsin. - Partnerini iş yerinde seçtiysen bu ilişki ortaya çıktığında işini de kaybedebilirsin.

Bunlar da seni durdurmuyorsa geriye şu seçenekler kalıyor:

Bunlar da seni durdurmuyorsa geriye şu seçenekler kalıyor:

1- Yalnız kalacaksın. 2- Hayatına yeni birini aldığında, “Benden önce aldattın. Beni aldatmayacağın ne malum?” diye soracak. 3- Pişmanlıklar yaşama olasılığın yüksek. Geri dönmek istesen de reddedilebilirsin.

4- Diyelim ki affedildin. Bir kez ‘sabıkalı’ oldun. Her hareketin takibe alınacak. 5- Şüphe içinde geçen bir yaşam seni sıkacak. Aldatılan olayı unutmayacak ve her seferinde gündeme getirecek. 6- Aldatma için seçtiğin partnerden kurtulamama olasılığın da var. Sen “Bitti” desen bile bunu karşındaki algılayamayabilir.

7- Aldatmayı alışkanlık haline getirme riskin var. Bu durumda asla düzgün bir ilişkin olmayacak ve daldan dala savrulacaksın.

8- Elde etmesi kolay olduğu için genellikle kendi seviyenden düşük insanlarla birlikte olacaksın. Bu da ruhunu tatmin etmeyecek.

9- Geçmişteki mutlu günlerin aklına geldikçe, “Neden böyle yaptım?” diyerek kendi kendini yiyeceksin. 10- Cinsel açıdan yaşayabileceğin problemler de cabası...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaz geliyor farkında mısın? Peki, yaza hazır mısın?