Alec Baldwin’n dahil olduğu ölümlü kazanın sorumluları belli oldu

Alec Baldwin’in görüntü yönetmenini öldürmesine yol açan film kazasında sorumlular belli oldu: Deneyimsiz mühimmat görevlisi ve silahı ‘boş’ diye oyuncuya veren yönetmen yardımcısı.

24 Ekim 2021, Pazar 11:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PROTOKOLÜ ÇİĞNEDİ

PROTOKOLÜ ÇİĞNEDİ

ABD’nin New Mexico eyaletinde ‘Rust’ filmi setinde görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in (42) ölümüyle sonuçlanan kazanın bir dizi ihmalden kaynaklandığı ortaya çıktı. Oyuncu Alec Baldwin’in (63) kuru sıkı sanarak ateşlediği silahta gerçek mermi olduğunu açıklayan dedektifler, sorumluları da belirledi. İşte ölümcül kazaya götüren olaylar:

İÇİNİN BOŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İÇİNİN BOŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Filmin setinde mühimmattan Hannah Gutierrez-Reed (24) sorumluydu.

Reed, olay günü sete üç silah getirdi. Ama bu silahları güvenlik protokolüne uymadan, set alanının dışında hazırladı.

Silahları yönetmen yardımcısı Dave Halls aldı. Kutudaki üç silahtan Colt marka olanı seçti. ‘İçi boş’ anlamına gelen, “Silah soğuk” diye seslenerek çekimi başlattı.

KOŞULLAR İSYAN ETTİRDİ

KOŞULLAR İSYAN ETTİRDİ

Baldwin’in ateşlemesiyle görüntü yönetmeni Hutchins göğsünden vuruldu. Aynı mermi, Hutchins’in arkasında duran yönetmen Joel Souza’yı da omzundan sıyırdı.

Kazayı polise senaryo sorumlusu ihbar etti. Bu anlarda kameralar kayıttaydı, yönetmen yardımcısını kast ederek “Kontrol etmeliydi” derken duyuldu.

O gün sette büyük bir gerilim yaşanıyordu. Set ortamındaki ulaşım, barınma ve güvenlik koşullardan şikayetçi yedi görevli tepki olarak işi bırakmıştı. Hutchins, ekip arkadaşlarına koşulları iyileştirme sözü vermişti.

FELAKET ‘GELİYORUM’ DEDİ

Daha önce sette üç kez yine kuru sıkı krizi yaşanmıştı. Kazayla silahlar patlamıştı. Bunlardan ikisi kapalı bir karavanda, biri de Baldwin’in dublörünün oynadığı sahnede yaşandı.

Reed ve Halls için arama emri çıkarıldı. k Hutchins’in ölümüne ilişkin ihmal davası açılması bekleniyor.

Hutchins’in ölümünde Reed’in deneyimsizliği ve setteki yetersiz çalışma koşullarının rol oynadığı belirtiliyor.

BALDWIN CEZA ALABİLİR

BALDWIN CEZA ALABİLİR

Setlerde boş bile olsa hiçbir silahın personele doğrultulmaması gerekiyor. Silah aniden patlamadıysa Alec Baldwin, bu güvenlik kuralını ihlal etmiş sayılıyor. Baldwin, filmin prodüktörleri arasında. O nedenle kazadan sorumlu tutulabilir. Ekipte sendikasız çalışanlar olduğu için de ceza alabilir. Ayrıca yakın plan çekimlerde personelin koruyucu giymesi ve bir perdenin arkasında olması gerekiyordu.

ÇOK KORKTUĞUNU SÖYLEMİŞ

ÇOK KORKTUĞUNU SÖYLEMİŞ

Hannah Gutierrez-Reed, Hollywood’un ünlü dublörü Thell Reed’in kızı. Daha önce ilk filminin çekimleri için bu işe hazır hissetmediğini ve dolu silahları fark etmemekten çok korktuğunu söylediği ortaya çıktı.

AİLESİ HENÜZ ABD'YE GELEMEDİ

AİLESİ HENÜZ ABD'YE GELEMEDİ

Ukraynalı görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ailesi, pandemi engeli nedeniyle ABD’ye henüz kabul edilmedi.

SETTEKİ SİLAHLARA EL KONULDU

SETTEKİ SİLAHLARA EL KONULDU

Güvenlik güçleri Baldwin’in üzeri kanlı elbisesine ve setteki bütün silahlara el koydu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Film setindeki cinayetle ilgili yeni gelişme! Korkunç iddia gerçek çıktı