Aleyna Tilki'ye Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan tepki: Ya biri ölürse! Bu sorumsuzluk, affedilir gibi değil!

Geçtiğimiz aylarda "Anneme, kendime, kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları corona değil de ilaçlar öldürüyor olabilir mi?" şeklindeki ifadeler kullanan Aleyna Tilki hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bilgisi olmadığı halde fikri olan 20 yaşındaki popçu, bu sözleriyle Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı da kızdırdı.

24 Mart 2021, Çarşamba 09:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aleyna Tilki'nin, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla sohbeti sırasında koronavirüs salgını ve aşıyla ilgili söyledikleri yüzünden başı dertte.

Bir vatandaş, "Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor olabilir mi?" sözleri nedeniyle ünlü şarkıcıyı CİMER'e şikayet etti.

Söz konusu vatandaş, dilekçesinde "Aleyna Tilki, devleti aşağılayıp halk arasında korku ve paniğe neden oldu" ifadelerini kullandı. Aleyna Tilki hakkında 'halkı korku ve paniğe sürüklediği' iddiasıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

20 yaşındaki popçu, bu sözleriyle Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ı da kızdırdı. Günaydın'da yer alan habere göre; dün katıldığı bir canlı yayında Aleyna Tilki'nin tepki çeken açıklamalarını dinleyen Prof. Ceyhan, şu çıkışı yaptı:

Bunun sorumsuz lafları yüzünden aşı olmayıp biri ölse, sorumlusu kim olacak! Hiçbir bilgisi olmadığı, hiçbir şekilde en ufak bir araştırma yapmadığı bir konu hakkında konuşarak insanları hem yanlış yönlendirip hem de bilgilendiriyor. Ailesi hakkında da nasıl kendi böyle bir kararı verebilir! Bu sorumsuzluk, affedilir gibi değil.


Son dönemde televizyonlara çıkan herkesin de aşıyla ilgili yorumlarda bulunduğunu eleştiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bakıyorsunuz futbol adamları bile aşı konuşuyor. Bu konular, öyle herkesin fikrini topluma söyleyip bilgi vermeye çalışacağı konular değil" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (24 Mart 2021)