Ali Ağaoğlu serbest kalacak mı?

Ali Ağaoğlu serbest kalacak mı?

Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan 66 kişi bu sabah adliyeye sevk edilmişti. Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu zanlılardan bir bölümünün savcılıktaki sorgusunun tamamlandığı öğrenildi

20 Aralık 2013, Cuma 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

'17 Aralık' operasyonu kapsamında gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Arslan, iş adamı Reza Zarrab, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş adamı Ali Ağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu 66 kişi 3 grup halinde sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen şüpheliler, soruşturmayı yürüten savcıların bulunduğu 7. kata çıkarıldı. Şüphelilerin ifadeleri soruşturmayı yürüten savcılar Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve soruşturmaya sonradan dahil edilen savcılar Ekrem Aydıner ile Mustafa Erol tarafından alınıyor.

Aralarında işadamı Ali Ağaoğlu ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de bulunduğu yaklaşık 30 şüphelilerin savcılık ifadelerinin tamamlandığı öğrenildi. Barış Güler ile Reza Zarrab’ın da bulunduğu adliyeye son getirilen gruptakilerin ifadesine ise henüz başlanmadığı belirtildi.

Cem TURSUN - Arzu KAYA/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dibeybe: Türkiye'nin kalıcı ateşkese yönelik desteğinden dolayı müteşekkiriz