Ali Koç'tan olaylı derbi yorumu

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, tatil edilen Fenerbahçe - Beşiktaş maçı hakkında açıklamalar yaptı

24 Nisan 2018, Salı 22:29
A A
Ali Koç'tan olaylı derbi yorumu
Ali Koç'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Öncelikle seçim sürecimiz hakkında şunu söylememiz gerekiyor ki; bir çok camia seçim yapıyor, gündem hep Fenerbahçe oluyor. Ülke çapında hatta ülke sınırları dışında ilgi var. Bunlar Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir camia olduğunu gösteriyor.

Yarın çıkacak karar öncesi, bugün kulübümüz somut kanıtlar ortaya koyarak çok yerinde ve önemli bir basın toplantısı yaptı. İlk gün kabullendik, geçmiş olsun dedik, kumpas var dedik. Bugün ise kulübümüzün çok ciddi argümanları ve delilleri var.


'ASLA TASVİP ETMİYORUZ'


Bu olayları asla tasvip etmiyoruz ama geçmişe bakarsanız bu maçın bitirilmemesi için bir neden yoktu. Biz neler yaşadık, şampiyonluklar kaybettik ama milatlar hep Fenerbahçe üzerinden oluyor. Umarım açıklanacak karar çifte standard içermez ve vicdanları sızlatmaz."

Buradan Aykut Hocamıza da teşekkürü bir borç biliyorum. İlk günden bu yana sonuç ne olursa olsun mücadeleyi asla bırakmadı.

"Bugün sadece üç puan gerideyiz. Neden olmasın? Dün tatil günüydü, hava çok güzel, stadyumda 27 bin kişi vardı. Şampiyonluk var, Kupa var, Euroleague var. Bu haftalarda Fenerbahçe’ye destek olalım."


'TEK PROJEMİZ FENERBAHÇE'Yİ ZİRVEYE GETİRMEK'


Bir tane projemiz var: Fenerbahçe’yi şahlandırarak, sizlerle beraber ait olduğu yere, zirveye getirmek!
Bunun için de üç adımlık bir planımız var: Camiayı yeniden kenetlemek, mali konuları çözmek ve olimpik şubelerin ihtiyaçlarını karşılayarak futbola odaklanmak."

"Erken bir şekilde medyaya çıkmak istemedim, gereksiz polemik yaratmamak için. Ama devamlı hakkımızda söylentiler çıkıyor. Şimdi güya 2015 yılında bana teklif yapılmış, ben ise ailemi göstererek reddetmişim. Bu konuda gerçekleri ilerleyen günlerde anlatacağız."


'FENERBAHÇE'NİN MEDYA ARAÇLARI TÜM ADAYLARA EŞİT OLACAK'


Gönül isterdi ki 6 sene beraber çalışmış, bu camiaya yapılan kalleşçe saldırıya karşı omuz omuza savaşan kişiler olarak, Başkanımızla beraber karşılıklı bir şekilde medeni iki insan gibi bu konuları söylentiler yaratmadan, herhangi bir platformda açıkça konuşalım."

'Size şunun teminatını verebilirim; seçildiğimiz taktirde, bir sonraki seçimlerde tesislerimiz tüm adaylara açık olacak. Fenerbahçe'nin medya araçları tüm adaylara eşit olacak. Özetle her başkan adayı Fenerbahçe'nin tüm imkanlarını eşitçe kullanarak yarışacak.'

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.