Alibaba koronavirüsüne karşı harekete geçti

Alibaba koronavirüsüne karşı harekete geçti

Alibaba, Çin’de koronavirüsünden etkilenen bölgelerdeki sağlık ve medikal ürün ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “Küresel Doğrudan Tedarik Platformu” kurdu. 143 milyon dolarlık bir fonun ayrıldığı fonun kuruluş amacı ise koronavirüsü için gerekli medikal ürünlerin tedariğini sağlamak olarak belirlendi.

06 Şubat 2020, Perşembe 15:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alibaba Group, koronavirüsünün yayılmasını yavaşlatmak için, her büyüklükteki medikal ürün tedarikçisi ile Çin’deki sağlık personelini buluşturacağı “Küresel Doğrudan Tedarik Platformu” kurduğunu duyurdu.

Alibaba’dan yapılan açıklamaya göre 143 milyon dolar büyüklüğünde bir fonunu ayrıldığı “Küresel Doğrudan Tedarik Platformu”, virüsün yayıldığı şehir olan Wuhan’ın karantinaya alınmasından iki gün sonra oluşturuldu.

25 Ocak’ta oluşturulan fonun kuruluş amacı ise Wuhan’da ve salgından etkilenen diğer şehirlerdeki sağlık personeli için gerekli medikal ürünlerin tedariğini sağlamak olarak belirlendi. Platform, hem büyük toptancılar hem de küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ile bir köprü görevi görecek.

Alibaba, hastanelerden ve yerel yönetimlerden toplanan bilgiye dayanarak, ihtiyaç duyulan koruyucu maskeler, tıbbi koruyucu elbiseler, tıbbi koruyucu gözlükler, tıbbi eldivenler ve diğer tıbbi koruyucu ürünler gibi medikal ürünlerin özelliklerini, modelini ve miktarını bu platformda yayınlayacak.

Tedarikçiler ise teklif etmek istedikleri ürünler ile ilgili bilgileri paylaşacaklar. Alibaba, tedarikçi bilgileri onaylandıktan ve ürünlerin uygunluğu tespit edildikten sonra tedarik sürecine başlayacak.

Yapılan açıklamaya göre bu platform aracılığı ile satın alınan ürünler öncelik ve ihtiyaç sırasına göre hastanelere aktarılacak.

Alibaba'nın lojistik şirketi Cainiao, Çin'de ve dünyanın birçok bölgesindeki iş ortakları ile çalışarak, nakliye, hizmet ve teslimat çözümleri için "Yeşil Hat" (Green Channel) girişimini devreye aldığını bildirdi.

3 Şubat itibarıyla Alibaba, kendi satın alıp bağışladıkları dahil olmak üzere, 15 ülke ve bölgeden tedarik ettiği medikal ürünleri Hubei, Zhejiang ve Anhui bölgelerindeki 18 hastaneye ulaştırdı.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER iPhone 11 Pro ile çekilen ultra geniş açılı Türkiye fotoğrafları