Alina Boz: Annem Rus, ben kendimi Türk gibi hissediyorum

Paramparça dizisinin Hazal'ı şimdi oynadığı filmle gündemde. Rusya'da doğan, Rus anne ve Bulgar göçmeni bir babanın kızı olan Alina Boz, kendisini Türk gibi hissettiğini söylüyor

05 Mart 2016, Cumartesi 09:06
A A

Paramparça dizisinin Hazal'ı şimdi oynadığı filmle gündemde. Rusya'da doğan, Rus anne ve Bulgar göçmeni bir babanın kızı olan Alina Boz, kendisini Türk gibi hissettiğini söylüyor. İşte Alina Boz'un hayatına dair sorulan sorulara verdiği çarpıcı cevaplar:

'Yeni Meryem Uzerli' benzetmesine katılıyor musunuz? İkimizin de annesi yabancı. Belki bu yüzden benzetiyor olabilirler. Ama ben Meryem Uzerli'yi daha çok anneme benzetiyorum.

IRK AYRIMI YAPMAK DOĞRU MU? 17 yaşındasınız. Rusya'da doğdunuz... Bir süre orada yaşadınız. Kendinizi Rus gibi mi Türk gibi mi hissediyorsunuz? Türk gibi... En önemli zamanlarım burada geçti. Artık uyum sağladım. Aslında başa sararsak annem Rus, babam Bulgaristan göçmeni. Annem ekonomist, babam tur rehberi... Tek çocuğum. 7 yaşıma kadar Rusya'da yaşadım. Sonra babamın işi dolayısıyla Türkiye'ye geldik.

Rus kızı algısına bozuluyor musunuz? Irk ayrımı yapmak doğru mu? Ben bozulmuyorum, eğer ırk ayrımı yapan varsa o bozulsun.

Peki şöhret aşk hayatınıza nasıl yansıdı? Hah asıl soru geldi. Bu soru sizin klasiğiniz! Şöhret aşk hayatımı etkilemedi.

Murat Boz'la akraba değilsiniz ama soyadınız aynı. Sever misiniz? Bütün oyuncuların farklı noktalarını beğeniyorum. Mesela Murat Boz samimi geliyor. Kıvanç Tatlıtuğ çok yetenekli. Şükrü özyıldız sempatik. Kadın oyunculardan da Farah Zeynep Abdullah'ın filmlerini çok beğeniyorum.

ALİNA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 5 ŞEY 1- George Orwell'ın '1984' ve 'Hayvan çiftliği' kitaplarını seviyorum. 'Kördüğüm' dizisi de ekranda beni çekiyor.

2- çizgi film izlerken bile ağlayanlardanım. 'Haçiko' isimli film daha başlamadan fragmanında ağlamaya başlarım. 'Inception' izlemekten sıkılmayacağım filmlerin başında.

3- Güzel yazıya karşı takıntım var. Mesela okulda öğretmenler bir şey yazdırdığında bir sürü farklı kalem kullanırım. Alt başlıklar için yeşil, yan başlık mavi... Küçücük yazarım ve yanlarına kare içinde notlar alırım.

4- Geleceğe dair planlarım var ama uzun yıllar sonrasına dair hayallerim yok.

5- Nurgül Yeşilçay, 'Paramparça' dizisinden ayrıldı. Diziye onunla başladım. İlk set günüm onunlaydı. Hâlâ görüşüyoruz. Mesela bu hafta ziyarete gittim. Bu sayede özlem gideriyorum. Kaynak: Hürriyet

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.