Allık nasıl sürülür?: Doğru allık uygulaması için tüyolar

Allık makyaj malzemeleri içinde en çok soru işaretine neden olanlardan biri. Mesela allık nereye sürülür, allık nasıl sürülür gibi sorular her kadının soru işaretlerinden biri. Doğru allık uygulaması, hem yüzünüzü yukarı kaldırır hem de sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yanlış allık uygulaması ise yüzünüzü hem çökük hem de demode gösterir. Peki doğru allık nasıl sürülür, tüyoları listeledik.

12 Nisan 2021, Pazartesi 15:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğru allık tonu nasıl bulunur?

Doğru allık tonu nasıl bulunur?

Kendin için doğru allık tonunu bulmak için spor sonrası cildinin aldığı pembeliği baz al. Satın almak üzereyken yanaklarını çimdikle ve o tonu bulmaya çalış.


 Hangi cilt tipine hangi formda allık?

Hangi cilt tipine hangi formda allık?

Cilt tipin kullanacağın allığın dokusuna karar verecektir. Kuru ciltler, krem ve stick allıklarla mutlu olurken, yağlı ciltler genelde toz allıklarla mutlu hissederler. Likit allıklar yoğun renk verir ve tüm gün dayanır ancak tende leke şeklinde kalabilir. Sürüldüğü an beklemeden parmakla dağıtman gerekir. Kalem allıklar ise ayna bile gerektirmeyen, pratik ve hızlı kullanımlarıyla yoğun olanlar için idealdir.

 Allık nereye sürülür?

Allık nereye sürülür?

Allık, ilk olarak güldüğün zaman şişen ve yanak elması olarak adlandırılan tepeciklere sürülür. Yanak elmasından fırça yardımıyla şakak çizgisine doğru dağıtılır. Yanaklarında allık izinin top şeklinde kalmamasına dikkat. Tenin geneliyle uyum sağlamalıdır. 


 Allıkla ilgili ufak tüyolar

Allıkla ilgili ufak tüyolar

  • Toz allık kullanıyorsan, yanağa uygulamadan önce fırçayı silkerek üzerindeki fazlalığı almayı unutma.
  • Allığı loş ışıkta uygulama, kesinlikle gün ışığında kontrol et.
  • Her kullanımdan sonra fırçanı temizle, bu sayede bir sonraki kullanışında ‘fazla allık sürdüm’ problemiyle karşılaşmazsın.

Allık fazla kaçarsa

Allık fazla kaçarsa

Eğer toz allık fazla kaçtıysa, kuru pamuk ile yüzeydeki fazlalık alınabilir. Piyasada bulunan yumurta formlu makyaj süngerleri de özel formlarıyla fazla makyajı dağıtmakta yardımcı olur.

 Hangi allığın hatası nasıl düzeltilir?

Hangi allığın hatası nasıl düzeltilir?

Allığın yoğunluğunu silmek yerine aynı dokuda bir ten ürünüyle kapatabilirsin. Mesela toz allığı transparan pudrayla, stick allığı stick bir fondötenle nötralize edebilirsin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Eyvah fazla aldım': İnce kaş nasıl kalınlaştırılır?