Alman basınının çirkin iftirası Tarkan'ı çıldırttı

Tarkan, Almanya'da oturum izni almasıyla ilgili olarak Bild gazetesinde çıkan haberlere tepki gösterdi. Haberde, Tarkan'ın 'Türkiye'deki muhafazakâr politikalardan rahatsız olarak ülkeyi terk etme kararı aldığı' ifadesine yer verildi. Tarkan, haberin ardından konuyla ilgili basın açıklaması yaptı

09 Aralık 2017, Cumartesi 13:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar
İŞTE TARKAN'IN AÇIKLAMASI:

İŞTE TARKAN'IN AÇIKLAMASI:

Alman Bild gazetesinde 6 Aralık 2017 tarihinde hakkımda yayınlanan haberde Almanya’daki oturum talebimle ilgili yanlış bir algı yaratılmasına neden olabilecek, doğru olmayan bilgiler verilmiş ve gereksiz varsayımlarda bulunulmuştur

Oturum talebimin söz konusu haberde ifade edildiği sebeplerden olmamasıyla birlikte ülkemi terk etmek gibi bir düşüncem de asla yoktur.

Oturumu Almanya'da olan eşim Pınar Tevetoğlu'yla sıklıkla Almanya'ya seyahat ettiğimizden, benim ordaki yasal kalış sürelerimle ilgili bir vize sorunu yaşamamak içindir Almanya oturumu başvurum.

Bu kadar net ve anlaşılır olan bir talebin başka yerlere çekilmesi, konunun özünden saptırılıp doğruluk içermeyen olumsuz bir gündem yaratılmaya çalışılması beni üzmüştür.

Kimseyi zor durumda bırakmamak ve yanlış anlaşılmalara sebep olmamak için konuyla ilgili gerekli duyarlılığın gösterilmesini rica ederim."

2016'da Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan 1 Aralık'ta, Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmişti.

KONSOLOSLUKTA BÜYÜK İLGİ

KONSOLOSLUKTA BÜYÜK İLGİ

Oturma izni için başvuru yapan Tarkan'ın konsolosluktan içeri girdiği anın fotoğrafları sosyal medyada yer aldı. İmza almak, fotoğraf çektirmek isteyen görevliler sıraya girmişti. Tarkan herkesle tek tek ilgilendi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tayfun Erdoğan içini döktü: Bazı şeyleri sineye çekeceğim