Almanya maçı Arena'ya alınıyor

Şike soruşturması nedeniyle tepkili olan sarı lacivertli taraftarların 7 Ekim'deki milli maçta sorun çıkarmasından endişe eden TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, karşılaşmanın Türk Telekom Arena'ya alınmasını istiyor

A A
Almanya maçı Arena'ya alınıyor

Aydınlar, yönetim kurulunun ilk toplantısında konuyu gündeme getirip karar aldıracak. Hürriyet'in haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe Kulübü arasındaki gerginlikte önemli bir gelişme daha yaşandı.

TFF, daha önce Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynatmayı planladığı Türkiye-Almanya A Milli Futbol Takımları karşılaşmasını, Türk Telekom Arena’ya alıyor. Şike operasyonunun ilk günlerinde, “Yargı süreci sonuçlanmadan ceza açıklayamayız.

Süper Kupa ve Süper Lig daha önce belirtilen tarihte oynanacak” açıklamasını yapan TFF Yönetim Kurulu’nun daha sonra karar değiştirerek, Süper Kupa’yı ertelemesi ve Süper Lig’in ertelenmesine sıcak bakması Fenerbahçe ile TFF’nin arasını bozdu.

Başta TFF’nin tutumu olmak üzere, yaşananlara tepki gösteren sarı lacivertli taraftarlar, geçtiğimiz perşembe günü Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Shakthar Donetsk maçında sahaya girerek, karşılaşmanın 67. dakikada yarıda kalmasına sebep oldular.

SON KARARI TFF YÖNETİMİ VERECEK

İşte bu olay TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile başkanvekili Lutfi Arıboğan’ın 7 Ekim 2011’de Almanya ile oynanacak 2012 Avrupa Şampiyonası eleme maçının yeri konusunda tekrar düşünmeye sevk etti. Şu ortamda karşılaşmanın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılmasının doğru olmayacağı kanaatine varan Aydınlar ve Arıboğan’ın, maçın Türk Telekom Arena’ya alınması konusunda görüş birliğine vardığı öğrenildi. Aydınlar-Arıboğan ikilisi bu düşüncelerini önümüzdeki günlerde yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısında gündeme getirerek karara bağlatacak.

EN KRİTİK MAÇTA SORUN ÇIKMASIN

TFF yetkililerinin, Almanya karşılaşmasının önemine dikkat çekerek, “2012 Avrupa Şampiyonası Finalleri yolundaki en önemli maçımız bu. UEFA, şike soruşturması nedeniyle başta Fenerbahçe olmak üzere Türk takımlarını yakın takibe aldı.

Bu bağlamda Fenerbahçe-Shakthar maçının taraftarların sahaya girmeleri yüzünden tatil edilmesi büyük sıkıntı yarattı. Buna benzer sorunları yaşamamak için Almanya maçının Şükrü Saracoğlu Stadı yerine Türk Telekom Arena’da oynanması daha doğru olur” diye konuştukları öğrenildi.

FUTBOL FEDERASYONU’NDAN AÇIKLAMA

Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada A Milli Futbol Takımı’nın Almanya ile 7 Ekim’de oynayacağı milli maçın yapılacağı stat ile ilgili alınmış bir kararın bulunmadığı bildirildi.

TFF’den yapılan açıklamada, bugün bir gazetede, A Milli Takım’ın 7 Ekim’deki Almanya maçının oynanacağı stat ile ilgili bir takım iddiaların yer aldığı kaydedilerek, "Henüz resmileşmeyen bir konunun, ’aylar öncesinden belirlendiğini ardından da son gelişmeler üzerine yerinin değiştirileceği’ iddiası, spekülasyondan ileriye gitmeyen ifadelerdir.

Bu karşılaşmanın ülkemizde hangi stadyumda oynanacağı ile ilgili nihai karar, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından henüz UEFA’ya iletilmemiştir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Paraguay tribünleri çıldırdı