Almanya'da 2 haftada 11 binden fazla kuş öldü

Almanya'da esrarengiz bir salgın nedeniyle binlerce kuş öldü. Çevre koruma örgütü NABU, geçtiğimiz 2 hafta içerisinde Almanya’da çoğu mavi baştankara türü olmak üzere 11 binden fazla kuşun öldüğünü ve hastalandığını söyledi.

26 Nisan 2020, Pazar 13:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'da binlerce mavi baştankaranın öldüğü veya hastalandığı tespit edildi.  T24'te yer alan haberde, Alman çevre koruma örgütü NABU, geçen iki haftada 11 binden fazla çoğu mavi baştankara olmak üzere birçok kuşun öldüğünü veya hastalandığını, bilim insanlarıyla birlikte bu konu üzerine bir soruşturma başlattıklarını belirtti. Ölümlerin çoğunun Almanya'nın batısında meydana geldiği belirtildi.

"Kuş yuvalarına su koyun"

"Kuş yuvalarına su koyun"

NABU'nun aktardığına göre kuşların ölümüne sebep olabilen hastalık, nefes darlığına, yemek yiyememeye ve insanlar yaklaştığında kaçmamaya sebep oluyor.

Grup, kuşlar arasında hastalığın yayılmasını önlemek için halka onları beslememe veya kuş yuvalarına su koymama çağrısında bulundu.

Ölü kuşlarda yapılan ilk laboratuvar incelemesi, bir bakteriyel enfeksiyon tespit etti. İlk olarak 1990 yılında Britanya'da görülen enfeksiyonun kuşlarda zatürreye sebep olduğu belirtildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çöpe atılmayan maskeler hayvanları da etkiliyor