Amanda Cerny’den Türkiye paylaşımı

Türkiye'de 'yenge' lakabıyla tanınan Amerikalı sosyal medya fenomeni Amanda Cerny, Türkiye ziyaretinde çekildiği bir fotoğrafı paylaşarak mesaj verdi.

10 Aralık 2019, Salı 14:48 Son Güncelleme:
A A

Amanda Cerny'nin, sosyal medya üzerinden 'Yozgatlı Dayı’ olarak hayatımıza giren Cemal Lalek'e evlilik teklifinde bulunması günlerce konuşulmuştu.

Amerikalı sosyal medya fenomeni Amanda Cerny, ‘Yozgatlı Dayı’ Cemal Lalek’in yazdığı bir mesajla Türkiye’de de fenomen haline gelmişti. Bu fenomenliği değerlendiren Cerny, bir markanın yüzü olarak İstanbul'a ziyaret gerçekleştirmişti.

Instagram'da 26,3 milyon takipçisi olan Cerny, her gün mesaj yağmuruna tutuluyor. Kötü yorum ve eleştirilerle de karşılaşan fenomen, son paylaşımıyla kendisine gelen kötü yorumlara cevap verdi.

Türkiye’de çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Amanda Cerny, fotoğrafın altına şu yorumu düştü; "Pozitif insanlar pozitif enerjiye çekilir, negatif insanlar negatif enerjiye çekilir. Olumsuz enerjiyi üretken ve pozitif bir şeye dönüştürerek açığa çıkarın."

Amanda Cerny, 'Ada hayatı' yazdığı seksi bir pozunu Twitter'dan paylaşmıştı. Pek çok takipçisinden beğeni alan Cerny'ye Türkiye'den Cafer Lalek adında bir Twitter kullanıcısı, 'Yozgada gelirsen seni bir gün misafir edebilirim' yazdı. Cerny de, 'Bing çok kötü bir çeviri yaptı, hahaha. Ama anladığım kadarıyla Türkiye'yi ziyaret etmem gerektiğini söylüyorsun' yazdı.

Amanda Cerny'nin bu yanıtı Twitter'da adeta patladı. 3 bin Retweet ve 5 bine yakın beğeni alan bu yanıtın üstüne Cafer Lalek 'Türkçen yog mu' yazdı. Bu kez Amanda Cerny'nin bir paylaşımı olay oldu. Elinde bir yüzükle 'Benimle evlenir misin?' diyen Cerny'nin fotoğrafı paylaşım rekorları kırdı. 


Daha sonra 'Yozgatlı Dayı' lakaplı kişinin hesabının sahte olduğu ortaya çıktı. Kendisini Twitter hesabından ifşa eden ‘Yozgatlı Dayı’ gerçek fotoğrafını paylaştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mehmet Ali Erbil Ceren Hindistan'la aşk mı yaşıyor?