Ameliyata girdi, hayatı bir anda değişti

Taylandlı Wijitpraphorn Punbu'nun girdiği ameliyattan sonra hayatı bir anda değişti

10 Ağustos 2018, Cuma 13:24 Son Güncelleme: 10 Ağustos 2018, Cuma 13:27
A A

19 yaşındaki Taylandlı Wijitpraphorn Punbu, yok denecek kadar küçük bir çene ile doğdu ve tamamen çarpık yapılı dişlere sahipti.


Bu görünümünden kurtulmak isteyen Punbu, Kore'de ücretsiz plastik cerrahi uygulaması yaptıran bir televizyon yarışmasına katıldı ve kazandı.

GÖRENLER İNANAMIYOR

Operasyonu olmak için Güney Kore'ye uçan kızın inanılmaz değişimi sonrası, fotoğraflarına bakanlar fotoğraftakilerin aynı kız olduğuna inanamadı.

Takma adı Fon olarak bilinen Wijitpraphorn şöyle dedi: “Ameliyat geçirene kadar üzücü ve yalnız bir hayat yaşadım, insanlar beni tüm hayatım boyunca kızdırırdı ve bu canımı acıtıyordu."

SİNDİRİM PROBLEMLERİNE YOL AÇIYORDU

Ayrıca “Şimdi dışarı çıkabileceğimi hissediyorum ve artık görünümümden utanmıyorum." diye ekledi. Ameliyat öncesi kızın çenesi ve çıkıntılı dişleri, uykuda aşırı horlama ve yeme problemlerine yol açarak sindirim sistemi ile ilgili sorunlara neden oluyordu.

Genç, binlerce yarışmacının ücretsiz plastik cerrahi alma umuduyla yarıştığı Kore'nin TV programı Let Me In'in son galibi.

Wijitpraphorn, Kore'deki üç aylık sürpriz dönüşümü sırasında annesi ve kız kardeşini özlediğini söyledi. Fakat her şeye rağmen buna değdiğini düşünüyor.

İşte Wijitpraphorn'un inanılmaz görüntüleri...

BBC

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.