"Ameliyatsız yüz germede cildin yapılanması 2 yıl sürüyor"

Ameliyatsız iple yüz germe işleminin, doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak gerçekleştirildiğini belirten Uzm. Dr. Figen Akın, “Ciltte ortalama 6 ay kalan ipler cilt altında eriyip kaybolur ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisi devam eder. Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer” dedi.

15 Ekim 2021, Cuma 18:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SARKAN YANAK VE ÇENE GÖRÜNTÜSÜ İÇİN ETKİLİ

SARKAN YANAK VE ÇENE GÖRÜNTÜSÜ İÇİN ETKİLİ

Örümcek ağı estetiğiyle daha güvenli ve çabuk sonuçlar görülebileceğini söyleyen Medicana Ataşehir Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Akın, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntem olduğunu belirtti.

ETKİLİ OLDUĞU ALANLAR

ETKİLİ OLDUĞU ALANLAR

İşlemin, iplerin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemi olarak da bilindiğini anlatan Uzm. Dr. Figen Akın;

“İşlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan ameliyat iplikleri kullanılıyor. İple yüz germe yönteminin en büyük avantajı ameliyatsız bir işlem olması. Genel anestezi gerektirmiyor. Üstelik oldukça kısa süreli bir işlem; yaklaşık 30-45 dakika kadar sürüyor”

Ciltte ortalama 6 ay kalan iplerin cilt altında eriyip kaybolduğunu ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisinin devam ediyor.

"Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer. İple yüz germenin etkili olduğu alanlar; yanak bölgesine hacim kazandırma, çene hattının düzeltilmesi, kaş kaldırma, çene altındaki sarkmanın azaltılması, nazolabial çukurun (burundan dudağa uzanan çukurun) iyileştirilmesi. "

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem kadınlara uygulanabilen örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır. İşlem genel anesteziye gerek duyulmadan yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilir


"ŞİŞLİK, KIZARIKLIK VEYA MORLUĞA KARŞI BUZ KOMPRESİ UYGULANMASI"

"ŞİŞLİK, KIZARIKLIK VEYA MORLUĞA KARŞI BUZ KOMPRESİ UYGULANMASI"

Hastaların uygulama sonrasında hemen günlük aktivitelerine dönebileceğini söyleyen Uzm. Dr. Figen Akın, bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından ve işlemden 3 hafta sonrasına kadar yüzün ovuşturulmasından, yüz üstü yatmaktan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Akın, 3 haftanın sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlanabileceğini, işlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanmasını önerdi.

DHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her gün yaptığımız hızlı yaşlandıran alışkanlıklar