Amerika süper Türk Oğuzhan Akıncı'yı konuşuyor

ABD, Amerikan istihbaratında güvenlik açığı bulan Oğuzhan Akıncı'ya teşekkür belgesi yolladı...

01 Temmuz 2017, Cumartesi 08:41
A A
Savunma Sanayi Müsteşarlığı Siber Güvenlik Uzmanı Oğuzhan Akıncı, Amerikan istihbaratında güvenlik açığı buldu. Bunu ‘acil’ koduyla bildirdi. Amerika, ajanlarının kimliklerini ortaya çıkartabilecek bu güvenlik açığını kapattı. Süper Türk’e de ‘Teşekkür Belgesi’ gönderdi.

"BEYAZ ŞAPKALI HACKER"


İnternet dünyasında ‘Beyaz şapkalı Hacker’ (bilgisayar korsanı) olarak tanınan Oğuzhan Akıncı (26), Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) bilgisayar ağlarında güvenlik açığı tespit etti. Bu açık, tüm dünyada internet ve telefon üzerinden yapılan görüşmeleri takip eden NSA ajanlarının kimliklerinin bulunduğu ağdaydı. Oğuzhan bu bilgiyi NSA’ya ulaştırdı.

PENTAGON'DAN ROZET!


NSA, kritik görevlerdeki ajanlarını deşifre edip can güvenliklerini tehlikeye atabilecek bu hatayı Oğuzhan’ın sayesinde hemen düzeltti. Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon, Oğuzhan Akıncı’ya ‘Teşekkür Rozeti’ sundu. Bu rozet dünya genelinde sadece 295 kişiye sunulmuş.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.