Amerikan Time dergisi: 2019'da Erdoğan'ın karşısına Meral Akşener çıkacak

Amerikan Time dergisi 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına  Meral Akşener'in aday olarak çıkacağını yazdı

17 Temmuz 2017, Pazartesi 13:16
A A
Dergi, Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşü ve adalet mitingiyle son yıllardaki en önemli muhalefet çıkışına imza atmış olsa da, siyasi gözlemcilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı koyacak yeterli bir pozisyonda olmadığını öne sürdü.
 

‘2019'DA ERDOĞAN'IN KARŞISINA AKŞENER ÇIKACAK'


TIME, Akşener'in 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın karşısına aday olarak çıkacağının yüksek sesle konuşulduğunu belirtti.
 

'DİŞİ KURT OLARAK BİLİNİR'


TIME dergisi, mücadeleci kişiliğini öne çıkardığı haber analizinde, Akşener'in biyografisine de geniş yer verdi. Eski İçişleri Bakanı Akşener'in dişi kurt anlamına gelen ‘asena' ismiyle anıldığını belirten dergi, Türkiye'de 1997 yılında ordunun mevcut hükümetin görevini sonlandırmak için yaptığı girişimlere karşı durduğunu belirtti.
 

‘BÜYÜK KALABALIKLAR, ‘BAŞBAKAN MERAL!' SLOGANLARI ATTI'


TIME, yayınladığı haber analizde, "Milliyetçi Akşener, 16 Nisan'da yapılan anayasa oylamasında Türkiye'nin parlamenter sistemi değiştirmek için Erdoğan'ın önerdiği değişikliklere karşı şiddetle karşı durdu. Referandumda Erdoğan tartışmalı bir şekilde zafer kazansa da Akşener, kısıtlı olarak yürüttüğü karşı kampanyalarda çok daha yüksek bir profil kazandı. Büyük kalabalıklar, ‘Başbakan Meral!' sloganları attı” denildi.


‘GRİ SAÇLI GÖZLÜKLÜ MUHALEFET LİDERİ ERDOĞAN'A MEYDAN OKUYACAK POZİSYONDA DEĞİL'


Time, birçok milletvekilinin tutuklu olduğunu son olarak da CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıla mahkum edildiğini yazdı.

Türkiye'nin en büyük muhalefet partisi olan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu baskıya sessiz kalmayıp, Ankara'dan İstanbul'a 280 mil yürüdüğünü ve Maltepe'de yapılan adalet mitingiyle son yıllarda en büyük muhalefet çıkışını gerçekleştirdiği kaydedildi. TIME, gri saçlı, gözlüklü muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'a gerçekten meydan okuyacak bir pozisyonda olmadığını öne sürdü. Laik düzenden bahseden CHP'nin 15 yıldır yapılan seçimlerde başarılı olamadığı vurgulandı. TIME Dergisi, Türk siyasi gözlemcilerinin, Kılıçdaroğlu'nu çok iyi bir adam olarak tanımlasa da Erdoğa' meydan okuyacak bir kişi olmadığı vurgulandı. 
 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.