Android 6.0 Marshmallow'un kullanım oranı belli oldu

Google her ay Android'in geliştirici sayfasında Android sürümlerinin kullanım oranını açıklıyor.

08 Kasım 2015, Pazar 13:39
A A
Android 6.0 Marshmallow'un kullanım oranı belli oldu

 

 

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi Android artık hayatımızın her alanında. Ancak hangi sürümleriyle? 2008 yılında bu yana her yıl farklı bir sürümle karşımıza çıkan Android işletim sistemi, son olarak Marshmallow güncellemesiyle karşımıza çıkmıştı. Henüz çok küçük bir paya sahip olsa da Android’in kullanım oranları tablosun kendine yer bulmayı başardı.

 

Haberimizin içerisinde görselde, Android’in kullanım oranlarını görebilirsiniz. Rakamlar Ekim 2015 tarihine ait. Google her yıl bu oranları paylaşıyor. Böylelikle meraklılar, hangi Android sürümünün ne kadar kullanıldığı bilgisine resmi yollardan ulaşabiliyor.

 

Rakamlara bakacak olduğumuzda en büyük yığılmanın Android 4.4 KitKat sürümünde olduğunu görüyoruz. %37.8 oranla en yaygın kullanılan Android sürümü bu. İkinci sırada ise Android 5.0 ve 5.1 Lollipop bulunuyor. Lollipop sürümünün toplam oranı %25.6 seviyesinde.

 

Android 6.0 Marshmallow ise ilk kez bu tabloda kendine yer buldu. Kullanım oranı şimdilik %0.3 seviyesinde. Artık bu rakam KitKat ve Lollipop sürümlerinden kaymalar ile artacak. Şu an itibariyle piyasada Marshmallow’u kullanan sadece Nexus cihazlar. Dolayısıyla diğer üreticiler güncelleme yayınlamaya başladıkça bu denge değişecek.

 

2015’in en hızlı Android telefonları!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.